Giresun

VALİYE AYAR’LI SUNUCU

Giresun Valisi Hasan Karahan, görev döneminin 1.yılını değerlendirmek üzere bir yerel TV programına katıldı. Ancak bugüne kadar Türk basın tarihinde eşine az rastlanır bir programdı bu. Çünkü programın sunucusu Vali’nin çalışanıydı.

Özel İdare personeli ve AKP’ye yakınlığı ile bilnen Erol Ayar’ın sunuculuğunu yaptığı programda Karahan, göreve geldiğinden bu yana yapılan çalışmaları kapsamlı biçimde anlattı.

Karahan,” Kırmadan dökmeden, kimseyi incitmeden, küstürmeden 1 yılı tamamladık. Giresun’un huyunu suyunu biliyoruz. Güzel şeyler olacağına inanıyoruz. Bu 1 yıllık dönem değerlendirme dönemi oldu. Bu süre zarfında gezdik, çevremizi dinledik, eksikliklerimizi yapabileceklerimizi not ettik. Hükümetimizin ve halkımızın desteğiyle çok farklı hizmetler yapacağız” dedi.

Vali şunları söyledi:“Valilik koltuğuna oturunca da söylemiştik kavga etmeyeceğiz diye. Çok şükür 1 yılı kavga etmeden bitirdik. Kavganın kimseye faydası yok. Onun için uyumla birlikte yapılamayacak çözülemeyecek hiçbir meselemiz yok. Onun için küçük meselelerden dolayı sırtımızı dönmeyelim. Ortak projelerde yer alalım. Eğer Giresun’un menfaati varsa  dargınlıklarımıza rağmen ben demeden Giresun diyerek, Giresun’un menfaatleri diyerek yapalım, çalışalım gayret gösterelim. Güzel şeyler oluyor.  Bundan sonrada hep beraber olacak inşallah. Giresun’u güzel günler bekliyor. Cumhurbaşkanımıza ciddi bir destek vererek Giresun inşallah bunun karşılığını da alacak maddi ve manevi.  Biz Giresun’un geleceğinden ümitliyiz.  Giresunlu hemşerilerimiz de buna layık daha iyi şartlarda imkanlarda yaşamaya.  Yeter ki hepimiz Giresun için elimizi taşın altına koyalım.

Bende bu vesileyle 1 yılın özetini aktarmış oldum. Ben çok medyada televizyonlarda yer almayı sevmiyorum, çok da gerekli görmüyorum.  Biz işimizi yapalım. Devlet memuru işiyle ölçülsün.  Sözleriyle tavırlarıyla değil de yaptığı hizmetlerle tartılsın değerlendirilsin. Bizler kamu görevlisiyiz, devlet memuruyuz.  Bunun dışında başka bir takım görevlerle düşünerek farklı alanlara girmeyelim. İşimizi yapalım haddimizi bilelim. Herkes işini en iyi şekilde yapsın. Kendine düşen ne varsa onu yapsın. Göreceğiz ki pek çok mesele kendiliğinden çok kolay çözülecek. Bizde bunu kişisel olarak  1 yıllık görev süremizde gördük., yaşadık. Ben bu halimden memnunum. İnşallah Giresunlu hemşerilerimde memnundur. Biz onları seviyoruz, her an birlikte olmak istiyoruz ama Devletin bir duruşu, vakarı var onu da korumak lazım.  Makamında hakkını vermek lazım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir