Giresun

VALİ:SEÇİMLERİ YÜZÜMÜZÜN AKIYLA TAMAMLAYACAĞIZ

Kaymakamlar toplantısı Vali Hasan Karahan başkanlığında Görele de yapıldı. 

Toplantıda, seçimlerin huzur ve güven ortamı içinde yapılması için alınacak tedbirlerin yanı sıra, ilçeler arasındaki koordinasyon ve yapılan yatırımların gözden geçirilmesi, uyuşturucuyla mücadele, başta grup içmesuları olmak üzere su ve yol sorunlarının çözümlenmesi konularıyla ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Toplantının açılışında kısa bir açıklama yapan Vali Karahan, kaymakamlardan ilçelerinde yapılan işlerin sıkı takipçileri olmalarını ve başlatılan yatırımların belirlenen sürelerde bitmesi için denetimlere ağırlık vermelerini istedi. Uyuşturucuyla mücadelenin aralıksız devam edeceğini belirten Vali Karahan, Yarım kalan işlerin biran önce bitirilmesi ve ilçelerde başta grup içme suları olmak üzere yol ve su sorunlarının çözümlenmesi talimatını verdi.

7 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Seçimlerine de değinen Vali Karahan, seçimlerin en güzel ve en sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için gerekli tedbirlerin titizlikle alınmasını belirterek, seçme ve seçilme hakkının demokratik temel bir hak olduğunu söyledi. Vatandaşların bu hakkını kullanırken Devletin üzerine düşen görevin seçim sürecini güvenli bir şekilde yürütmek olduğunu belirten Vali Karahan, “Yargı güvencesi altında idarenin tam desteği ve katılımıyla inşallah bu seçimleri yüzümüzün akıyla tamamlayacağız” dedi.

Toplantıya; Kaymakamların yanı sıra Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cengiz Varol,Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden,İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı  katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir