GenelGiresun

VALİLİLİK: HEYELAN MAĞDURLARINI BELEDİYE BARINDIRACAK

2015-346-2Gedikkaya Mahallesi'nde yapımı devam eden bir inşaat sahasının kazısı sonrasında Esnaf Sitesi A  Blok önünde meydana gelen kayma sonrası vatandaşların mağduriyeti sürüyor. Giresun Valiliği, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, " bina tedbir amaçlı gerekli tedbirler alınıncaya kadar boşaltılma kararı alınmıştır" dedi. Valilik, vatandaşların barınma ve konaklama ihtiyaçlarının müteahit ve belediye tarafından karşılanacağını belirtti. 

VALİLİK:ÇADIR KORUNMAK İÇİN KURULDU BARINMA AMAÇLI DEĞİL

Vali Hasan Karahan'ın olay sonrasında alana giderek inceleme yaptığı ve  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne gerekli talimatları verdiği belirtilen açıklamada, şu bilgiler yer verildi: "Olay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü teknik elemanlarınca tekrar incelenmiş ve rapor düzenlenerek alınması gereken önlemler; Giresun Belediyesine resmi olarak bildirilmiştir. Şev kaymasının Esnaf Sitesi A bloğuna her hangi bir hasar vermemesi için tedbir alınıncaya kadar binanın boşaltılması öngörülmüş, vatandaşlarımızın rahat bir şekilde binalarına girip çıkış yapması ve bekleyebilmeleri için çadır kurulmuştur. Çadır vatandaşlarımızın soğuktan ve yağmurdan korunması amacıyla kurulmuş, barınma amacıyla kurulmamıştır.

Belediye ve ilgili Müteahhit tahliye edilen vatandaşlarımızın barınma ve konaklama ihtiyaçlarını karşılayacaklarını beyan etmişlerdir" 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir