Giresun

VALİ:“GİRESUN’A YATIRIM YAPIN”

İstanbul’da Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret eden Vali Hasan Karahan, Giresun Vakfı ve Giresun İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleriyle yemekte bir araya geldi. Giresun Vakfı öncülüğünde gerçekleşen toplantıya, çok sayıda bürokrat ve akademisyen de  katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan, Giresun Vakfı Genel Sekreteri Dr. Adil Emecan, konuşmasının ardından, davetlileri tanıtarak Giresun Vakfı hakkında kısaca bilgi verdi.

Vali Karahan, ise  konuşmasında, Giresun’un değişik alanlarında yaşanılan ekonomik ve sosyal konuların yanı sıra, il genelinde halen yapımı süren projeler konusunda  bilgiler vererek, iş adamlarını Giresun’a yatırım yapmaya davet etti.

 Bölge insanının her şeyi devletten beklemesinin yanlış olduğunu vurgulayan Karahan, Giresun’da büyük bir alışveriş merkezinin olmaması, fındıkla ilgili geniş bir tanıtım merkezinin bulunmamasına dikkat çekti.  Vali Karahan,  Giresun Üniversitesinin büyüdüğünü, Giresun için ekonomik ve sosyal alanda ilin gelişmesine olumlu bir etkisi olduğunu ifade ederek,, havaalanının da açılmasıyla beraber hem turizm hem de ekonomik alanda büyük değişimler yaşanacağını söyledi.

Giresun Vakfı Başkanı Bahattin Şenel ise, yapmış olduğu konuşmasında; Sivil Toplum Kuruluşlarının önemine değinerek, Giresun Vakfı olarak, Giresun’un gelişmesi için her türlü katkıyı sunacaklarını ifade etti.

Giresun Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Ekmen, Ahmet Dokumacı ve Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan ise, Giresun’da yapılması planlanan eksik kalmış yatırımların, kurulacak bir çalıştay gurubu ile planlı bir şekilde yürütülmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Toplantıya, Giresun Vakfı ve Giresun İş adamları Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra, işadamı Muzaffer Aygün, Yusuf Nuhoğlu, Prof Dr. Mustafa Caniklioğlu, işadamı Zeki Gülmüş, işadamı Mustafa Sarıusta, Abdullah Güner ve Nazım Sezer’de katıldılar.2013-1776-2

Toplantı sonunda, Giresun Vakfı tarafından Vali Hasan Karahan’a Cumhuriyet’in ilk yıllarına ait eski bir Giresun fotoğrafı hediye edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir