Giresun

VALİ:GİRESUN HUZURLU BİR KENT..

Giresun Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü'nce Teyyaredüzü Mahallesi'nde "Huzur toplantısı" düzenlendi. Burada konuşan Giresun Valisi Karahan, Giresun'un huzıurlu bir kent olduğunu belirterek“Bu şehir hepimizin hep birlikte yaşıyoruz. Sorunları aşmayı hep birlikte başaracağız” dedi.

Vatandaştan polise yardımcı olmasını isteyen Karahan, şunları söyledi: "Demokratik yönetimlerde 'ben yaptım oldu, ben her şeyin en iyisini bilirim, halk anlamaz' anlayışı geçti. Şimdi biz elimizden gelenin en güzelini yapıyoruz. Bu şehir hepimizin. Hep birlikte yaşıyoruz. Bu şehrin güzelliklerini de sıkıntılarını da hep birlikte yaşıyoruz."

İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak da, Türkiye genelinde suç işleme oranlarına bakıldığında Giresun’un 49.sırada olduğunu söyledi Müdür Bulak “ Türkiye genelinde olayların aydınlatılma oranı %71,2 iken ilimizde bu oran %94,1’dir. Bu orana göre Giresun Türkiye genelinde asayiş yönünden en huzurlu iller sıralamasında 2.sıradadır ” dedi.

Emniyet Müdürü Bulak, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, önceki yıllara oranla faili meçhul olayların aydınlatılması konusunda mesafe alındığını, hırsızlık, karşılıklı kavga ve dilencilik gibi asayiş olaylarında azalma meydana geldiğini, azalmada ki etkinin ise polisin sokaklarda daha fazla görev olmasının neticesi olduğunu, yapılan trafik kontrolleri sonucu kural ihlali yapan sürücü sayısının azaldığını söyledi.

Konuşmaların ardından vatandaşlar söz alarak başta trafik ve asayiş olmak üzere çeşitli talep ve sorunlarını  ilettiler.

Toplantıya İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, Emniyet üst düzey yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir