AktüelGiresun

VALİ’DEN TABLET ÖĞÜDÜ

Fatih Projesi kapsamında tablet bilgisayarlar bugün Bulancak Anadolu Lisesi Salonunda törenle öğrencilere dağıtıldı. 

Giresun Valisi Hasan Karahan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı Fatih Projesi kapsamında Bulancak Anadolu Lisesi'nde 99 öğrenci ve 34 öğretmene tablet bilgisayar dağıttı., Bunun için düzenlenen törende konuşan Vali Karahan "Öğrencilerimiz bilgiye ulaşımda, derslerin tekrarında pek çok imkana sahip olacaklardır. İnternet olması haline evlerinde kullanabileceklerdir. Ayrıca nihayetinde tablet bilgisayar dünyaya açılan bir alettir ve iyi niyetle kullanıldığında faydalı olacaktır. En son teknolojik imkanları kendilerine sunmuş bulunuyoruz. Dolayısıyla faydalı kullanılarak kendilerini geliştirmelerini bekliyoruz" dedi.

DSC_2676

Vali, " Eğitimle ilgili fırsat eşitliği anlamında bu proje önemliydi. Buda  yaygınlaşıyor. İlimiz bu sene 36 okul seneye de geri kalan 40 okulla birlikte bu proje ile liselerimizde 9. Sınıftaki tüm öğrencilerimize tabletlerin dağıtımı devam edecek. Ben şimdiden hayırlı olsun diyorum emeği geçenlere teşekkür ediyorum. En güzel bir şekilde bu aletlerin milletimizin  ve insanlığın yararına kullanacaklarına inanıyorum.”diye öğrencilere öğüt verdi. 

 İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ta “ Proje kapsamında şuan itibariyle 11 okulumuzda 324 öğretmenimize ve 336 öğrencimize olmak üzere toplamda 660 adet tablet bilgisayar dağıtıldı. Yine proje kapsamında etkileşimli tahta kurulan okullarımızda öğretmenlerimize Hizmetiçi Eğitim Kursları düzenlenerek, seminer, kurs olmak üzere 2893 öğretmenimizin eğitim alması sağlanmıştır” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Karahan ve protokol tarafından tabletler öğrencilere dağıtıldı. Tabletlerine kavuşan öğrenciler ise büyük sevinç yaşadı.

Törene; Bulancak Kaymakamı Yusuf Turan, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Bulancak Belediye Başkanı Av. Kadir Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, İl Sağlık Müdürü Oprt. Dr. Ahmet Bal, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr.Muhammed Angun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu ile Şube Müdürü Ergin Aybar, ilçe yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir