Giresun

VALİ’DEN ŞOKE EDEN UYUŞTURUCU AÇIKLAMASI

İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu ve İl Tütün Kontrol Kurulu toplantısında konuşan Vali Hasan Karahan, herkesi üzerine düşen görevi yapmaya çağırarak denetimin sıkılaştırılmasını istedi. 

Gençler arasında uyuşturucu madde ve tütün kullanımının arttığına dikkat çeken Vali Karahan, “Üniversiteler, okullar ve diğer eğitim kurumları uyuşturucu ve zararlı maddelere karşı çok dikkatli olmalı. Bununla beraber çocuklarımızın bu konuda eğitilmesi çok büyük önem arz ediyor. Maalesef uyuşturucu aramızda… Uyuşturucuya ulaşımı engellemek için çalışmaların hızlanması gerekiyor. İlk olarak kullanıcı olarak başlıyorlar daha sonra satıcı oluyorlar. Bu çok üzücü bir durum. Bunun engellenmesi gerekiyor. Bu konuda toplumda duyarlılığı arttırmak gençlerimizi bu zararlı alışkanlıkların pençesinden kurtarmak için denetimleri sıklaştırılmalı, herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yapmalı.” şeklinde konuştu.

Giresun’da son zamanlarda bağımlılık yapıcı maddelerin yaygınlaştığının gözlemlendiğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir, bu durumun engellenmesi için çalışmaları hızlandırmak gerektiğini söyledi.

Toplantıda 4250 sayılı Kanunun geçici 1’inci maddesine göre; perakende ya da açık alkollü içki satışı yapılan iş yerlerinin tabelalarında reklam unsurlarının kullanımının yasaklandığı ve kanun gereği belirtilen süre içerisinde kaldırılması kararları alındı.

Toplantının sonunda Emniyet Müdürlüğü’nün “Sağlıklı Gençlik, Güçlü Yarınlar” projesi katılımcılara tanıtıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir