logo

reklam

VALİ’DEN ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINA YEMEK

Vali Hasan Karahan ve il protokolü 18 Mart “Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla şehit aileleriyle yemekte bir araya geldi. 

Yemekte bir konuşma yapan Vali Karahan, 18 Martın Çanakkale Zaferinin yıldönümü olmasının yanında Şehitler Günü olarak ta kutlandığını belirterek, “Biz şehitleriyle gazileriyle birlikte yaşayan bir milletiz. Vatanın  başı darda olduğu zaman elimizde ne varsa her şeyimizi canımızda dahil olmak üzere  hepsini seve seve feda ediyoruz. Şunu unutmuyoruz ki vatan eğer üzerinde bayrak dalgalanmıyorsa, tümüyle bağımsız olarak yaşamıyorsa hiçbir anlam ifade etmiyor. Biz hangi çılgın bana zincir vuracakmış zihniyetiyle yaşıyoruz. Çok şükür bunu kimse başaramadı, bundan sonrada başaramayacak. Bunun da güvencesi siz çok kıymetli şehit yakınları ve gazilerimizdir. Türk milleti, adaletin timsalidir. Bu geçmişte böyleydi bundan sonra da böyle olacak. Allah bize acı kader vermesin, sıkıntı keder göstermesin. İnşallah bundan sonra memleketimizi kalkındırmak ve geliştirmek için, dünyada zulme maruz kalanlara yardım etmek için, alın terimizi akıtacağız. Alın terimizi dünyanın imarı için memleketimizin güzelleşmesi içi kullanacağız.” şeklinde konuştu.2015-240-2

Çanakkale Zaferi sonrası tüm dünya devletlerinin kahraman Türk Ordusu sayesinde Çanakkale’nin geçilemeyeceğini öğrendiğini belirten Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru da “Bu cennet vatanı şehit kanlarıyla bizlere bırakan şehitlerimizi en içten dileklerimle anıyor, ruhları şad, mekanları cennet ailelerimizin başı sağ olsun”dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Vekili Recep Demir ve Şehit Asker Aileleri Derneği Başkanı Osman Gazi Doğramacı da kısa birer konuşma yaparak duygularını dile getirdiler.

Yemeğe, Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karaşit Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy ve eşi, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ve eşi, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr Mahir Kadakal , Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İl Genel Meclis Başkanı Murşit Gürel, ilgili dernek yetkilileri, şehit aileleri, gaziler siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?