logo

reklam
05 Mart 2015

VALİ’DEN ‘KAYNAK’ YAKINMASI…

Giresun Valisi Hasan Karahan “2014 yılı bizim için başarılı diye değerlendiriyoruz” dedi.

İl Genel Meclisi toplantısına katılan Karahan, özel idarenin ildeki yatırımlara tahsisli 195 milyon lira bütçesi olduğunu "çok az bir kaynakla işleri yürütüyoruz ifadesini kullandı. Vali şunları söyledi:“Özel idare imkanlarımız her ne kadar 195 milyon gibi ciddi bir rakama ulaşsa da bunların büyük bir çoğunluğu bizim paramız değil. Milli Eğitim, Sağlık Müdürlüğü vb. amaca tahsisli , çok fazla söz hakkı olmayan öz kaynağımız olmayan bir paradır.  Her ne kadar bizim aracılığımızla kullandırılsa da  ihaleleriyle, takibiyle neticelendirilmesiyle ki bizim işimiz,   sonuçta memleketimizin parasıdır. Bizde bunu en iyi şekilde kullandırmakla mükellefiz. Kendi öz kaynaklarımızı sizlerle konuşarak, danışarak, çok fazla dağıtmadan  başlamış işleri bitirerek, çok fazla yeni projelere girmeden, çünkü çok az bir kaynakla işleri yürütüyoruz. Mümkünse kendi imkanlarımızı artırarak bu hizmetlerimizi yürüttük ve yürütmeye devam edeceğiz. Biz sizden bize vermiş olduğunuz destek ve güven için teşekkür ediyoruz. Varsa eksikliklerimiz onlarında dile getirilmesini ve tabi ki bu konuda bizlerin de yönlendirilmesini bekliyoruz. Teşekkür ediyoruz.”şeklinde konuştu.  

GÜREL: TURİZM YATIRIMLARI GİRESUN'A KATKI SAĞLAYACAK

Vali Karahan’a toplantıya katıldığı için teşekkür eden İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel de konuşmasında, gençliğe yönelik yatırımlar nedeniyle ilklere imza attıklarını belirtti. Gürel,”Bu konuda Sayın Valimiz çok duyarlı. Onun desteğiyle bu zamana kadar özellikle turizmde çok yol aldık ve almaya da devam edeceğiz. Turizm alanında yapılan yatırımların Giresun ekonomisine çok katkı sağlayacağını düşünüyor emeği geçenlere başta Sayın Valimiz olmak üzere teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından söz alan meclis üyeleri faaliyet raporu hakkında görüşlerini açıkladı. Rapor oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantı diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?