GiresunManşet ÜstüUlusal

VALİ’DEN KAYMAKAMLARA: TEYAKKUZ HALİNDE OLUN

2015’in ilk kaymakamlar toplantısı bugün Vali Karahan başkanlığında Tirebolu’da yapıldı. Toplantıda, geçen yılın faaliyetleri değerlendirilerek yeni yılda yapılacak çalışmaların yol haritası çizildi.

Toplantı açılışında konuşan Vali Karahan, toplantıda geçen yılın değerlendirmesinin yapılacağını belirterek, “ Geçen sene ilimize 13 milyon 98 bin 140 Türk Lirası KÖYDES ödeneği geldi. Gelen ödeneğin çoğunu kullanmış durumdayız. Birlikte gelen ödeneklerin amacına uygun olarak kullanılmasını sağladık. Sorunları yerinde görerek çözümler üretmeye çalıştık. 2015 yılının diğer yıllardan daha verimli geçmesi için özverili çalışmalıyız”dedi.

Soğuk ve yağışlı havanın tüm yurdu etkisi altına aldığı gibi ilimizde de etkisini göstermeye başladığını belirten Vali Karahan, karla mücadele konusunda tam bir teyakkuz halinde olunmasını istedi. Vali Karahan, “Tüm yurt kara kışa teslim. Kar kapıya dayandı hatta içeri girdi. Meteoroloji raporlarına göre ilimizde kar yağışının etkisi altına girecek. Karla mücadelede tüm birimlerle birlikte koordineli olarak tam bir teyakkuz halinde olalım. Kapalı köy yollarına anında müdahale ederek yolları açık tutma konusunda sizlerden özverili bir çalışma bekliyorum. Bu konuda tek bir aksaklık bile istemiyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından her ilçede yapılan KÖYDES işleri slayt sunumuyla anlatıldı.

2014 yılında toplam  13 milyon 98 bin 140 Türk Lirası ödenek geldiği, bu ödeneğin 11 Milyon 21Bin 289 Lirasının harcandığı belirtildi. Gelen ödenekle 54’ü içmesuyu, 321’i ise yol olmak üzere toplam 375 projenin belirlendiği, bu projelerden 315’inin bitirildiği, 26’sının %70 ve üzerinin tamamlandığı, 28’inin devam ettiği, 3’ ünün ihale aşamasında olduğu 3’üne ise henüz başlanmadığı kaydedildi.

Toplantıya, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, Kaymakamlar ve ilgili müdürler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir