EğitimGiresun

VALİ’DEN GRÜ’YE ÖVGÜ

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar Giresun Valisi Hasan Karahan’ı ziyaret etti. Karahan’a yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili bilgiler aktaran Attar,  günden güne büyüyerek gelişen Giresun Üniversitesi’nin her bakımdan yeni eğitim öğretim yılına hazır olduğunu söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Karahan ise; üniversitelerin bir ilin ekonomisinin lokomotifi olduğunu belirterek, “hızla büyüyen Giresun Üniversitesi, ilimizin ekonomisine, kültürüne ve sosyal hayatına büyük katkı sağlıyor” dedi.

Üniversitesinin çeşitli sorunlarıının da  görüşüldüğü öğrenilern ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal da hazır bulundu.

Rektör Attar, ayrıca İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk'ü de makamında ziyaret etti. f2269a61ec

"YÖK'ÜN TANIDIĞI 10.060 KONTENJANIMIZ NEREDEYSE YÜZDE YÜZ DOLDU. ÜNİVERSİTEMİZ KIRILMASI GÜÇ BİR REKORA İMZA ATTI"

Attar, yaptığı açıklamada, 2014-2015 eğitim öğretim yılında YÖK tarafından uluslararası öğrenciler dahil üniversitemize tanınan 10 bin 60 kontenjanın tamamının dolduğunu belirterek şunları söyledi: “2014 ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre Türkiye ortalamalarının üzerinde tercih edilen üniversitemiz kontenjanları neredeyse yüzde yüz dolarak kırılması güç bir rekora imza atmıştır. Lisans programlarında yüzde 99.27 olarak gerçekleşen yerleştirme oranımızla haklı bir gurur yaşıyoruz.

Uluslararası öğrenciler, ön lisans programlarımız ve özel yetenekle öğrenci alan programlarımızın doluluk oranlarının da geçen yıl olduğu gibi ek yerleştirmelerle yüzde yüzü bulmasını bekliyoruz".

Yeni eğitim yılı kayıtlarının 1-5 Eylül'de yapılacağını söyleyen Aygün Attar, "Günden güne büyüyerek gelişen Üniversitemiz her bakımdan yeni eğitim öğretim yılına hazırdır. Yeni dönem kayıtlarımız 1-5 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, yoğun bir öğrenci ve öğrenci ailesi akını yaşanacaktır. Bu yoğunluğu şehir olarak en iyi şekilde karşılamak ve değerlendirmek için alınacak tedbirler konusunda her zaman üstün gayret ve desteklerini gördüğümüz Sayın Valimizi ve Emniyet Müdürümüzü ziyaret ettik. Kendileri de her türlü destekleri vereceklerini belirtiler” diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir