EğitimGiresunManşet Üstü

VALİ DE ELEŞTİRDİ:EĞİTİM İYİ İNSAN YETİŞTİRMİYOR…

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı bugün Çotanak İlkokulu’nda yapılan törenle başladı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören öğrencilerin Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyelerine çiçek sunumuyla devam etti.
 Okul Müdürü Davut Sarı, okullarında 60 okul öncesi öğrenci, 450 ilkokul öğrencisi ve 30 öğretmen bulunduğunu belirterek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.
 İlimiz genelinde yaklaşık 77 bin öğrenci,5 bin 301 Yönetici ve öğretmen ile yeni eğitim öğretim yılına başlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, 126 yeni derslik ve 870 kapasiteli yeni pansiyonlarla  okulların fiziki ortamlarını iyileştirdiklerini ve ilimizin pansiyon kapasitesini arttırdıklarını söyledi. Müdür Akkurt,“ Yeni açılan dersliklerle okullarımızın fiziki ortamlarını iyileştirip, derslik başına düşen öğrenci sayısı temel eğitimde ortalama 21 , ortaöğretimde ise 23’e indirdik. Giresun’daki çocukların gençlerin iyi yetişmesinden başta okul-öğretmen-eğitimciler olmak üzere bütün Giresunlular sorumludur. ”dedi.
 
2014-942-6Vali Karahan ise, “Giresun’umuz alt yapı konusunda ciddi sorunları olmayan bir ilimiz. Daha da iyi olacak. Eksiklilerimizi her geçen yıl daha da büyük ölçüde tamamlayarak toparlıyoruz. Ancak eğitim öğretimde biz, öğretimde iyi yerlerdeyiz ama eğitim konusunda maalesef sınıfta kalıyoruz. İyi insan yetiştirmek, toplumsal hayata uyumlu, dünyaya uyumlu, samimi, gayretli, dürüst, namuslu, edepli, hayalı vatandaş, insan yetiştirme konusunda maalesef sıkıntılarımız var" dedi.  
Türkçe konuşma çağrısı yapan Vali, "Güzel Türkçemizi iyi kullanalım. Türkçemiz yoksa biz yokuz. Dilimiz kadardır insan dünyası. Bu konuda Giresun'da şanslıdır. Giresun'da dilimiz iyi ve doğru şekilde kullanılmaktadır. Bu dünya dillerinin hakimiyeti altında kalan dilimize, özellikle de televizyon İngilizcesi istilası altında kalan dilimiz sıkıntılıdır. Bu konuda hepimize büyük görevler düşüyor.” şeklinde konuştu.

Vali Karahan ve protokol üyleri  konuşmaların ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet edildi.

c03a0fbee9

Törene, Vali Hasan Karahan’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma  Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı hemşerimiz Hasan Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ve Milli Eğitim İdarecileri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir