GiresunUlusal

VALİ YARDIMCISI ERGÖK VEDA ETTİ…

2 yıldır ilimizde görev yapan Giresun Vali Yardımcısı Bekir Ergök emekliliğe ayrıldı. 

Erkök içim düzenlenen veda yemeğine katılan Giresun Valisi Hasan Karahan,  “Bekir Abimiz, Meslekteki hitabımızla tam anlamıyla görevini yüzünün akıyla yapmış ve bugün aramızdan ayrılıyor. Bu akşamki yemeği de bu amaçla düzenledik. Bundan sonraki hayatında sağlık, mutluluk, afiyet diliyoruz. Kendisi örnek bir idareci örnek bir mülki idare amiri idi. İlk günden son güne kadar o çizgisini, o beyefendiliğini, nezaketini, olaylarla heyecanla sorumluluk duygusu ile yaklaşımını kaybetmedi. Gerçekten örnek alınacak bir davranış. İnşallah genç mülki idare amirlerimize de güzel bir örnek, iyi değerlendirirlerse. Biz kendisi ile çalışmaktan birlikte olmaktan, tecrübelerinden faydalanmaktan mutluluk, Giresun da hizmet etmesinden büyür rahatlık duyduk.”dedi. 

Vali Yardımcısı Bekir Ergök de duygularını şu sözlerle ifade etti: “Türk bürokrasisinin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum. Genellikle arkadaşlarım soruyor duygularınız nedir diye? Şimdi geçiş dönemi bir şey diyemeyeceğim ama geçmişten ders almaya, geçmişe bağlı kalmamaya daima ileri bakmaya özen göstermişimdir.  Dolu dolu bir emekli hayatı yaşayacağıma inanıyorum. Son olarak Sayın Valime çok teşekkür etmek isterim. Kendisi bizim her türlü özel ve resmi problemlerimizle gayet yakından ilgilenmişlerdir. Bize liderlik, önderlik dersleri vermişlerdir. Bu nedenle kendisine minnettarız.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Karahan tarafından Vali Yardımcısı Ergök’e günün anısına bir hediye verildi.

Yemeğe; Vali Hasan Karahan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcıları Bekir Ergök, Yüksel Çelik, Barış Demirtaş, İlçe Kaymakamları,İl Emniyet Müdürü , İl Jandarma Komutan Yardımcısı ve  daire amiri katıldı.

BEKİR ERGÖK KİMDİR?

1950 yılında İskenderun’da doğdu. 1971 yılında İçişleri Bakanlığında göreve başladı. Maden, Şavşat, Afşin, Torbalı, Tavşanlı, Ayvalık Kaymakamlığı, Bursa Vali Yardımcılığı, Burdur Vali Yardımcılığı ve İstanbul Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir