logo

reklam

VALİ VERGİ ŞAMPİYONLARINI ÖDÜLLENDİRDİ

26’inci Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde İlimiz genelinde gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine plaketleri düzenlenen törende Vali Hasan Karahan tarafından verildi. Kurumlar Vergisi’nde Çakırmelikoğlu Madensuyu Sanayi ve Tic. AŞ., 2. Afta Market Gıda ve İnş. Tah. Tic. Ltd. Şti. 3. Süleyman Müh. ve İnş. Tah. Tic. Ltd. Şti. oldu. Gelir Vergisi’nde ise Asaf Ziya Kitapçı ilk sırada yer aldı.

Vali Hasan Karahan, Vergi haftası nedeniyle düzenlenene etkinliklerle vergi konusunda duyarlık sağlandığını, devletin dikkati gayreti ve vatandaşın bu konudaki hassasiyeti ile olumlu gelişmeler kaydedildiğini söyledi. Karahan, konuşmasında, “Toplanan vergilerin kamunun menfaatlerine ülkenin hayrına kullanılmasıdır. Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen gelişmeler hem bu vergi toplamada çok önemli mesafe kat ettiğimizi, hem de  bu vergilerin hepimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak iyi şekilde kullanıldığını gösteriyor” dedi.

Giresun’un vergi tahsilatında iyi durumda olduğunu söyleyen Vali Karahan, “Gelirlerimizin artmasıyla doğru orantılı olarak vergi gelirlerimizde artıyor.  İnşallah dala fazla kazanırız ve daha fazla vergi veririz devletimize” diye konuştu.  

Yapılan açıklamaya göre, “İlimiz genelinde 21.572 Gelir vergisi, 1.829 adet Kurumlar vergisi bulunuyor. 2014 yılı sonu itibari ile 600.166.590,90.-TL tahakkuk ederek bunun 435.254.172,37.-TL’sinin tahsil edildi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?