Giresun

VALİ UÇUŞA HAZIR

BURASI 7 AY SONRA UÇAK İNECEK HALE GELECEK…

Vali Dursun Ali Şahin, yapımı devam eden Ordu-Giresun Havalimanının

Aralık ayında uçak iniş kalkışları için hazır hale geleceğini söyledi. 

2013-976-1

Vali Şahin, Avrupa'nın tek, dünyanın dördüncü deniz üzerine yapılan havalimanı olan Ordu-Giresun Havaalanı'nın yüzde 35- 40'lık bölümünün tamamlandığını belirtti.

 Mendireğin tamamlanmasıyla havalimanına uçak kabulüne başlanacağını belirten Vali Şahin; "Bu hafta içerisinde pistin asfaltlanmasına başlanıyor. Bu asfaltlama nereden bakarsanız 50-60 santimetre kalınlığında bir asfalt. Bu asfaltlamayı müteakip Aralık ayında pist tamamlanmış olacak. 3 kilometrelik pistin tamamlanması ve yönlendirme ışıklarının da sadece batı kısmının kullanılması suretiyle Aralık ayından itibaren artık uçuşların başlayacağını tüm Giresun ve Ordululara müjdeliyorum. Havalimanı aralık ayında uçak iniş kalkışları için hazır hale gelecek." diye konuştu.

 Havalimanın faaliyete geçmesinin yapım çalışmalarını aksatmayacağını belirten Vali Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü. "Havaalanının faaliyete geçmesi için altyapı tesisleri yapımı var. Bunun için prefabrik binalar yapılarak havalimanı işlerlik kazanacak. Aralık ayını hep beraber bekliyoruz. Uçuşa hazırız diyoruz. 6 ay sonra inşallah havaalanımız uçuşa hazır durumda olacak. Havalimanı hükümetin etkin gayreti, müteahhidin gayretli çalışmaları, ödeneklerinin aksamamasıyla zamanından önce işlerlik kazanacak. Geri kalan kısmı, 18 milyon tonluk doldurma işi havaalanı çalışırken de yapılabilecek. Tamamı için 30 milyon ton taş dökülmesi gerekiyor. Bunun 18 milyon tonu havaalanı açıldıktan sonra da devam eder nitelikte. Doldurma işleri sonradan da devam edecek"

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir