logo

reklam
07 Ağustos 2015

VALİ-TATLI İKİLİSİNİN HEDEFİ KARAGÖL

Giresun Valisi Hasan Karahan ve  Milletvekili Adem Tatlı Karagöl Yaylası’nın turizm alanı altında imara açmaya çalışıyor.  3.000 dekar alan üzerine kurulması planlanan turizm alanında Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen uzmanlarca incelemede bulunuldu.

2016 yılında yapımına başlanacak projeye göre yaylaya; taş kaplama beton dolgu ile 30 hektar yüzey alano kaplanacak,  25 mt derinliğinde DSİ tarafından gölet yapılacak, 600 yataklı otel, her biri 5,5 km uzunluğa sahip 7 ayrı kayak pisti, at ve jip safari alanları, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü, organik et üretim merası ve diğer turizm amaçlı aktivite merkezleri yapılacak.

Vali Karahan yaptığı açıklamada,” Bu yıl geçen yılara oranlara Giresun turizminde gözle görülür bir artış yaşıyoruz. Yerli ve Arap turistler tüm yaylalarımızdan faydalanıyor ve döviz bırakıyorlar. Karagöl projesi Türkiye’de Karadeniz’i ve Giresun’u ön plana çıkaracak harika bir proje, biz de proje ile yakından ilgileniyor, süratle ve doğayı koruyarak hayata geçmesi için çalışıyoruz”dedi.

Milletvekili Tatlı da yaptığı açıklamada “Karagöl projesi Türkiye’de yayla turizminin yıldız projesidir. Proje alanına ulaşım için gerekli olan yol yeşil yol kapsamına alındı. Projenin 3. fazında Sarayburnu camiinden 49 km mesafe ile 50 kişilik kabinlerle direk bu turizm merkezimize turistleri taşıyarak çok farklı bir destinasyon oluşturacağız” diye konuştu.2015-712-2

Yapılan inceleme gezisine; İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Genel Meclis Başkanı Murşit Gürel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbasan, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük, Aydındere Belediye Başkanı Nuri Demir, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, DSİ 22.Bölge Müdürü Mahmut Berber, 226. Şube Müdürü Mehmet Geldi, TKDK Başkanı Emin Serdar Kurşun, DOKA İl Koordinatörü Murat Aladağ, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner de bulundular.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?