Giresun

Vali Okay Memiş milletvekilliği yolunda

Gümüşhane’den sonra 5 yıldır Erzurum’da görev yapan Vali Okay Memiş, Ak Parti’den milletvekili adayı olmaya hazırlanıyor. Memiş’in Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere partinin önde gelen isimleriyle görüşmeler yaptığı ve bir kaç gün içinde kararını vererek aday adaylığı başvurusunu yapacağı öğrenildi.
Okay Memiş, halen deprem bölgesi Hatay’da koordinatör vali olarak görev yapıyor.

“ZAMAN NE GETİRİR BİLEMEM” DEMİŞTİ

Vali Memiş, bir süre önce milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialara şu cevabı vermişti: “Eğer siyasetten maksat vatandaşa hizmet etmekse valilik görevinde vatandaşımıza hizmet etmeye gayret ediyorum. Milletvekili olma gibi bir hırsım yok Benim bu ülkenin insanına hizmet etme çabam var. Bu hizmetin yöntemlerinden biri siyaset diğeri bürokrat. Valilik görevini yaparken de hizmet için gereken çabanın içerisindeyim. Böyle bir şeyin konuşulması gurur verici. Çok hassas bir konu. Bir teveccüh olabilir. Ben bunu büyüklerimizin takdirine bırakabilirim. Zamanın ne getireceğini bilmiyorum. Allah bana vatandaşlarımıza en iyi hizmetlerini verebilmenin imkanını versin. Şahsım için böyle bir talebim olmaz”
AK PARTİ’YE VALİ MAKYAJI
Vali Okay Memiş’in Giresun’dan aday olması halinde il genelinde büyük oy kaybı yaşayan Ak Parti’de toparlayıcı, birleştirici bir unsur olacağı, Nurettin Canikli ve ekibinin yarattığı imajı düzelteceği, Piraziz ve Bulancak oylarını etkileyeceği konuşuluyor.
Öte yandan hakkında pek çok iddiayla gündeme gelen Canikli’nin, Sabri Öztürk ve Kadir Aydın’ın bu seçimde aday yapılmayacağı ifade edilirken, İstanbul’dan Hasan Turan’ın Giresun’dan da Cemal Öztürk’ün yeniden listelerde olacağına kesin gözle bakılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir