Aktüel

VALİ KARAHAN’I ZİYARET ETTİLER

12 ülkeden 26 genç bugün Giresun Valisi Hasan Karahan’ı ziyaret etti. 

AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı KA1 Bireysel Öğrenme Hareketliliği kapsamında Giresun Gençlik Grubu tarafından hazırlanan “Language is an issue or not” isimli dil ve kültürlerarası öğrenmeyi hedefleyen proje kapsamında ilimizde çeşitli etkinlikler ve eğitim programı düzenleyen 12 ülkeden 26 genç bugün Vali Hasan Karahan ile proje hakkında bilgi alış verişinde bulundular.

Projenin tanıtımı proje koordinatörü Onur Tahmaz tarafından sunuldu. Daha sonra Sn Valimiz ilimizin sosyo-ekonomik yönü, eğitim seviyesi, tarım ve balıkçılık ve üniversitemiz hakkında bilgi verdi. Ayrıca Mart ayı içerisinde Ordu-Giresun havalimanının hizmete girerek ilimiz için gerek turizmde gerekse tüm sektörlerde gelişme beklediklerini belirtti.

Vali Hasan Karahan Valiliğimizde AB proje ofisinin mevcut olduğunu, kamu kurumları, belediyeler, STK, meslek odaları ve ilgili tüm bireylere teknik destek verdiğini belirtti. Ayrıca Eurodesk Türkiye İrtibat Noktası Ali Yılmaz valilik olarak gençlik çalışmalarında yaptıkları projeler ve etkinlikler hakkında bilgi verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir