Giresun

VALİ KARAHAN’DAN AFET UYARISI

Afet ve Acil Yardım Eğitim Semineri Valilik Konferans Salonu’nda yapıldı. 

Hasan Karahan, zaman zaman ilimizde afetler yaşandığını ev bunlara hazırlıklı olduklarını belirterek, dere kenarlarındaki yapılaşmalara dikkat çekti.

 Karahan,“Allah göstermesin. Afetle karşılaşmayı arzu etmeyiz ama  hayatta böyle şeyler oluyor. İlimizde afetle ilgili pek çok risk var. Bunların bir kısmı da kendi hatalarımızdan kaynaklanıyor. İzinsiz yol açmaları belediyelerimizin ve özel idarelerimizin takip etmesi gerekiyor, ancak bu takipte yetersiz kalıyoruz.  Dere yataklarındaki yapılaşmalar ciddi sorunumuz. Bu konuda da işin doğrusu güncel afet olduğu zaman bir takım geçici çözümler ele alınıyor. Büyük hacimli uzun vadeli tedbirlerimiz de yok. Afet öncesi tedbirleri mutlaka almalıyız. Afet sonrasında kurtarma ve iyileştirme faaliyetlerimiz önemli. Bu konuda sürekli kendimizi yenilememiz  ve güncel gelişmeleri yakından takip etmemiz gerekiyor.  Bu amaçla da bu toplantı tertip edildi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Siz katılımcılara da teşekkür ediyorum. ” dedi.

Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Topatanın konuşmasıyla devam eden  toplantıya; Vali Karahan’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, Kaymakamlık ve Belediye çalışanları ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir