logo

reklam
11 Kasım 2017

VALİ KARAHAN’A VERİLEN KREDİ KARTI ARAŞTIRILACAK…

Giresun İl Genel Meclisi'nin CHP'li Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz,  Sayıştay raporlarına yansıyan Vali Hasan Karahan'a İl Özel İdaresi tarafından 175 bin lira limitli kredi kartı verildiği' iddiasını soru önergesiyle meclisin gündemine taşıdı. 
Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel başkanlığında gerçekleştirilen Kasım ayı olağan toplantısında, Yılmaz'ın önergesi gündeme alındı. 
Önergede " Sayıştay denetçisi tarafından kanuna aykırı bulunan kredi kartı ne zaman verilmiştir? Ne kadar harcama yapılmıştır?  Söz konusu bu kredi kartını bugün  Giresun Valiliği görevini sürdürmekte olan Valimiz de kullanmakta mıdır?  Sayıştay raporunda sözü geçen kartla ilgili zimmet, kişi borcu, geri ödeme gibi işlemler yapılmış mıdır?"sorularına yer verildi. 
Meclis'te oy çokluğu ile kabul edilen soru önergesi cevaplanmak üzere ilgili komisyona havale edildi. Bu arada, İl Özel İdaresi yetkililerinin  Sayıştay müfettişlerine, 175 bin lira limitli kredi kartı için 'Acil ve öngörülmeyen harcamalarda kullanılmak üzere verildi' yönünde savunma yaptığı öğrenildi.
Giresun eski Valisi Hasan Karahan, son kararname ile Haziran ayında  Denizli Valiliği'ne atanmıştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?