Giresun

VALİ KARAHAN, KELKİT HAVZASINDAYDI

Giresun Valisi Hasan Karahan bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Alucra ve Çamoluk ilçelerine gitti. İlçelerde kaymakamlar ve belediye başkanları ve protokol tarafından karşılanan Karahan, yaptığı toplantılarda sorunlar hakkında bilgiler aldı.2013-1670-4

Vali Karahan’ın Alucra’ya gelişi için kutlama yapıldı. Vali, ilçeye gelişinde protokol ve vatandaşlar tarafından davul zurna eşliğinde halayla karşılandı.  

Karşılamanın ardından ilk olarak Kaymakamlığa geçen Vali Karahan, Kaymakam Hacı Arslan Uzan’dan ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Ardından Belediyeyi ziyaret eden Vali Karahan’a Başkan Halil İbrahim Yağcıoğlu çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na geçen Vali Karahan, Okul Müdürü Fatih Aygün’den bilgi alarak çalışmalarında başarılar diledi.  Ardından İmam Hatip Ortaokulu İnşaatında  incelemelerde bulunan Vali Karahan, inşaatın belirlenen sürede bitirilerek eğitim öğretime kazandırılmasını istedi. Alucra’da Kur’an Kursu açılışına da katılan Vali Karahan, hastaneyi ziyaret ederek hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.  İlçe Emniyet Amirliğini ve Jandarma Karakolunu da ziyaret eden Vali Karahan, güvenlik güçlerine çalışmalarında başarılar diledi.

Karahan, son olarak Alucra Pirilli Köyüne geçerek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yoksul bir aile için yaptırılan prefabrik konutlarda incelemelerde bulundu.

Vali Hasan karahan’ın gezisine; İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selahattin Acara, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Muhammet Angın, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu’yla ve Alucra İlçemizden İl Genel Meclis üyeleri de katıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir