Giresun

VALİ KARAHAN GERGİNLİK İSTEMİYOR

HABER-FOTOĞRAF:UFUK KEKÜL

DSC_5554

Giresun Valisi Hasan Karahan, sade bir törenin ardından makamına oturdu ve görevine başladı. Merasim kıtasını selamlayan Karahan, il protokolü, müdürler ve  valilik çalışanları ve kendini karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaştı.  

"BİZİ GÖREVE LAYIK GÖREN CUMHURBAŞKANI, BAŞBAKAN VE BAKANLARIN YÜZÜNÜ KARA ÇIKARMAYACAĞIZ

Valilik Şeref Defterini imzalayarak Makamına geçen Vali Karahan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada,11 yıl sonra Giresun Valisi olarak aranızda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek. şunları söyledi: "11 yıl sonra geldiğimiz Giresun’da büyük gelişmeler olduğunu ,büyük bir inşaat şantiyesi haline geldiğini gördüm. Gerçekten güzel şeyler yapılmış. Bundan sonra da yapılacak. Giresunlular hizmetin en iyisine layıktır. İstanbul’da görev yaptığım yıllarda Giresunluların ne kadar etkili olduğunu gördüm. Giresun’a bağlılıklarını gördüm. Giresun büyük bir gelişme gösteriyor. 11 yıl sonra geldiğimde bu farkı gördüm. Bu görevi bizlere layık gören Cumhurbaşkanı, Başbakan ve kabine üyelerine teşekkür ediyorum. İnşallah onların yüzünü kara çıkarmayız. Bizi tanıyorsunuz. Önümüzdeki yıllarda güzel çalışmalar yapacağız. Bu makam bizlere emanet. Benden önce 47 Vali oturdu. Giresun baki olduğu sürece nice valiler görecektir.

Giresunluların ilgisini, sevgisini ve duasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.DSC_5568

VALİ KARAHAN NET KONUŞTU: BÜROKRATIZ, HADDİMİZİ BİLİRİZ

Daha sonra Vali Hasan Karahan'la basın mensupları arasında sorulu cevaplı söyleşi başladı. Karahan, ilk açıklamalarında

Sayın Valim, Giresun’a atanacağınızdan haberiniz var mıydı?

Geçen sene vali olmak için girişimizi olmuştu direkten döndü ama bu sene kısmetmiş. Geç oldu ama iyi oldu.

Giden Valimizde görüştünüz mü?

Cumartesi akşam 19.30 da Giresun’a geldim. Gece 23:00 de aradım. Valimin sizlere selamı var. Dursun Ali Şahin bizim kaymakamken meslekte ilk gördüğümüz abimizdir. Yurt dışında bizim grup başkanımızdı. Emirleri başımız üstünedir.  Kendisini severiz, sayarız, abimizdir.  Tavsiyelerini alırız, Dursun Ali Bey projeci bir valimizdir. Onun başlattığı projeleri bizde imkanlar dahilinde devam ettireceğiz.   

Siyasilerle mesafeniz nasıl olacak?

Biz burada Cumhurbaşkanının, başbakanın ve diğer bakanların ayrı ayrı temsilcisiyiz. Dolayısıyla siyaset kurumlarıyla mutlaka ilişkimiz olacak. Neticede biz bürokratız, haddimizi biliriz.

Vali yardımcılığı zamanından aklınızda kalan yapılmasını istediğiniz proje var mı?

Ne projesi? Son yıllard bir proje tutkusudur gidiyor.Konumlar değişti, imkanlar değiş, bakış açıları değişti. Bizim Giresun’la ilgili projelerimizden ziyade, Giresun’da bir birliktelik olsun, insanımız ortak hedefe kitlensin ve hepimizi bir noktada çalışarak Giresun’u daha ileriye götürelim. Giresun’un böyle bir sıkıntısı oluyor zaman zaman .

Küçük kaprisler büyütülüyor ve Giresun meselesi.. biz onlara girmeyeceğiz. Biliyorsunuz biz kaprissiz bir adamız.  Bizden yana bir sıkıntı yok.

Hizmet anlayışınız nedir?

Biz hizmet için buraya görevlendirildik. Görevimiz devlet memuru olarak vatandaşa hizmet etmektir. Vatandaşa makul, yasal, hukuki istekleri hızlı, güler yüzle hizmet etmektir. Dolayısıyla biz kapımız açık güler yüzle vatandaşımıza iyi hizmet sağlayacağımıza inanıyoruz. .

İşimizi iyi yapacağız ve yarım kalan işleri tamamlayacağız. Ondan sonra Giresunlularla bir araya geleceğiz. Gezeceğiz, oturacağız, konuşacağız,  neyin iyi olduğunun kararını vererek, gerekeni yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir