Manşet Üstü

VALİ HASAN KARAHAN’IN CUMHURİYET MESAJI…

Cumhuriyetimizin ilanın 91. Yıldönümüne erişmenin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Bugün 91.yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet, ülkemizin yönetim biçimi olmasının yanı sıra, Türk milletinin yeniden dirilişinin de sembolü; değeri yüksek, vazgeçilemez bir miras, örnek bir uygarlık hareketinin adıdır.

Cumhuriyet, "egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesi gereği, millet iradesinin bizatihi tezahürü, hatta kendisidir.

Cumhuriyet'in sağladığı kazanımlar vesilesi ile Türkiye, eğitimden sağlığa, sanayileşmeden altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiş ve gelişmesini kesintisiz sürdürerek adım adım bugünkü düzeyine ulaşmıştır. 

Cumhuriyetin himayesinde gelişen, güçlenen ülkemiz, başta içinde bulunduğu bölge olmak üzere birçok ülke için örnek ve rehber olma özelliğine sahip olmuştur. 

Bu mirası yaşatarak Türkiye’yi muasır medeniyetlerin üstüne çıkarmak ve daha da güçlendirmek adına aynı azim, kararlılık ve ruhla çalışmak en öncelikli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah ve düşünce arkadaşları başta olmak üzere, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm Giresunluların  Cumhuriyet Bayramımızın  en içten dileklerimle kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir