logo

reklam

VALİ GİHDER’DE KONUŞTU

Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun ve İnsanlığa Hizmet Derneği (GİHDER) tarafından hazırlanan Giresun Sinerji Koordinasyon Merkezi Çalışmasına onur konuğu olarak katıldı. 

Eski Giresun Ticaret Borsası (TİBOR) Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılışında yaptığı sunumda Sivil Toplum Kuruluşları ve işadamları ile kamunun yatırım yeteneklerini birlikte değerlendirerek kapsamlı bir çalışma yaptıklarını belirten GİHDER Başkanı Ayhan Akten, amaçlarının Giresun’a yatırım yapılması, istihdamın artırılması ve ekonomik kalkınmanın sağlanması olduğunu ifade etti.2015-1034-1

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Karahan; “Kamunun belli bir planı var, projesi var, belli bir bütçesi var. Giresun altyapı konusunda, kamu yatırımları konusunda pek çok mesafe almış durumdadır. Bizim görev yaptığımız son 2,5 yıl içinde de; pek çok yeni başlayan, yapımı devam eden, bitirilen yatırımlarla, aşağı yukarı kamunun yapması gereken alt yapı ve kamu binaları anlamında bir eksiğimizde kalmamıştır.Çotanak Arena ve 350 Yataklı Eğitim Araştırma Hastanesini de 2016 yılı içerisinde başlatırsak kamusal alanda devlet üzerine düşeni yapmış olacak" dedi.

Yatırımcılara da seslenen Vali "Son yıllarda Giresun'da ciddi yatırımlar oluyor. Çok ciddi destekler var. Bu desteklerden faydalanan arkadaşlarımız geliyor. Giresun’un potansiyeli var. İşte Arap turistlerden bahsediliyor artan oranlarda, ondan payımızı alıyoruz, almaya devam edeceğiz.

Giresun bölgemizin en bakir alanlarından, en az betonlaşmış alanlarından, coğrafi güzellik olarak bölgenin en güzel illerinden. Dolayısıyla bunlarında kullanılarak, Giresun’un gelişeceğini ümit ediyoruz.

İyi şeyler oluyor, olmaya devam edecek. Bundan sonraki iş, Giresunlu olsun olmasın yatırımcı arkadaşlarımız, imkanı olan arkadaşlarımız, gücü olan arkadaşlarımız gelsinler yatırım yapsınlar. Onlar gelirlerse biz Devlet olarak her türlü bürokratik engeli aşarız.

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, GİHDER Başkanı Ayhan Akten, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve davetliler katıldı.  

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?