GiresunKültür - Sanat

VALİ EŞİ KIZILAY ETKİNLİĞİNE KATILDI

Giresun Valisi Hasan Karahan’ın eşi Şule Meral Karahan, Giresun Kızılay Derneği Başkanı Mürvet Şensoy ve dernek yöneticileriyle birlikte “Bir Yudum Mutluluk İçin de Bir Elde Sen Tut” projesi kapsamında Darıköy’de bulunan Özel Giresun İlgi Özürlü Bakım Merkezini ziyaret etti. Programa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanının eşi Nuran Doğru ve Vali Yardımcısı eşi Hatice Karatepe’de katıldı.

Kızılay Başkanı Şensoy’la birlikte sponsorler aracılığı ile toplanan hediyeleri dağıtan Karahan ve diğer protkol eşleri Bakım Merkezi Müdürü Güntekin Karaca’dan merkezin durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.  

Müdür Karaca, merkezde 43’ü erkek, 42’si kadın olmak üzere 95 bakıma muhtaç engellinin bulunduğunu belirterek, engellilerin her türlü ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak için çalıştıklarını söyledi.

FSBSNVali eşi Karahan, kurumun bölümlerini gezdi ve engellilerle yakından ilgilenerek, onlarla sohbet etti ve sorunlarını dinledi.

Engellilerin el işi sergisini ve folklor gösterilerini beğeniyle izleyen Karahan, çalışanları ve merkez sakinlerini kutladı.

Şensoy yaptığı açıklamada,Bayan Karahan ve diğer konuklara teşekkür ederek“Toplam 42 kadın, 43 erkek, toplamda 95 bakıma muhtaç insanlarımızla tek tek sohbet edilip onların dilek ve temennileri alınıp, gönüllerini hoş etmek adına çıktığımız yolda Kızılay pastamızı hastalarımızla keserek çeşitli gösteri ve eğlenceler tertip edilip ardından armağanlarını vererek gönüllerinde bir parça bal olmak istedik. Görüldüğü üzere İlgi Bakım evi çalışanları onların tüm istek ve ihtiyaçlarını yerine getirmekteler. Bizler sadece onların mutlu olmasını sağlayacak sohbetler ve armağanlarla gönüllerini almaya çalıştık”dedi.

10349955_10205562865220911_7713676056309995059_n

Program sonrası İlgi Bakım Evi Kızılay Şube Başkanımız Mürvet Şensoy’a göstermiş olduğu ilgi ve çalışmalardan ötürü plaket takdim etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir