AktüelGiresun

VALİ ENVER ÜNLÜ’DEN KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ÖNLEME ÖNERİSİ

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2020 1. Dönem toplantısını gerçekleştirdi. Vali Enver Ünlü başkanlığındaki toplantıya, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.
Vali Ünlü, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, “Toplantının temel amacının kadına yönelik şiddetin önlenmesi, şiddete maruz kalmış kadınların süratle koruma altına alınarak mağduriyetlerinin giderilmesi olduğuna vurgu yaptı ve” Kadına yönelik şiddetin bizde hiçbir gerekçesi ve yeri yoktur” dedi.VALİ ENVER ÜNLÜ'DEN KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ÖNLEME ÖNERİSİ

“ŞİDDETE MEYİLLİ KİŞİLERİ UZMANLAR EĞİTSİN”

Kadına yönelik şiddetin sadece kolluk kuvvetleri marifetiyle önlenemeyeceğini, öncelikle şiddete yönelik eğilimlerin ortadan kaldırılması için, şiddete meyilli kişilerin konunun uzmanı kişilerce eğitilmesi, toplumun her keminin bu hususlarda duyarlı olması gerektiğini belirten Vali Ünlü, aile kurumunun önemine de dikkat çekerek, kadına yönelik şiddetin önlenmesine çalışılırken, öncelikle aile kurumunun sağlıklı bir zemine oturtularak, yaşatılmasına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
Toplantıda, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Giresun İl Eylem Planı” çerçevesinde 2020 yılında gerçekleştirilen çalışmalarla, kurumların yıl içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin çalışmalar ve bu konularda hazırlanan raporlar bir sunu eşliğinde katılımcılara aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir