GiresunUlusal

VALİ BATLAMA’YA ALABALIK SALDI

Batlama Deresi’ne düzenlenen törenle 11 Bin kırmızı benekli alabalık yavrusu salındı. 

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürlüğü’nce İnişdibi köyünde düzenlenen törene katılan Vali Hasan Karahan, çevreyi korumanın önemine değinerek vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

2014-864-2

VALİ:DERELER VAZGEÇİLMEZİMİZDİR…

Karahan, “Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğümüz olarak Giresun’da gerçekten güzel şeyler yapıyoruz. Geçen haftada doğaya sülün salımı yaptık. Biz tabiatın bir emanet olduğunu, bizimde tabiatın bir parçası olduğumuzu düşünüyoruz. Doğanın dengesinin iyi bir şekilde ve sağlıklı bir şekilde korunmasının bizim içinde iyi olacağını düşünüyoruz. Doğayı koruyarak, ondan aldıklarımızın bir kısmını iade ederek, onu bir parça koruduğumuzu düşünüyoruz. Bu faaliyetler devam edecek. Burada aslolan bizim yaptıklarımız değil vatandaşın bu konudaki duyarlılığıdır. Bu dereler, bu akarsular, bu vadiler, bu ormanlar hepsi bizim için vazgeçilmezdir. Bunları yok ettiğimizde insanlığı da yok etmiş oluruz. Biz bu konuda duyarlıyız, dikkatliyiz, Giresunlu hemşerilerimizin de bize bu konuda yardımcı ve destek olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Programda, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Terzioğlu ve Giresun Şube Müdürü Ertan Kuduban ile diğer yetkililerde hazır bulundu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir