Genel

VALİ ASFALT YAPTI

Vali Hasan Karahan hafta sonu Camili-Erimez-Kulakkaya yolunda incelemelerde bulundu.

 

Asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Karahan, Özel İdare Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Barbaros Demirkaya’dan  bilgi aldı.2015-592-3

Camili-Erimez-Kulakkaya grup yolunun geçen sene Karaali Köyü-Minekara sapağına kadar 7,5 km lik yolun asfaltlandığı bilgisini veren Demirkaya, bu yıl itibariyle kalan 18 bin 600m’lik yolun Kulakkayadan itibaren 3 km’sinin tamamlandığını söyledi.

Asfaltlanan yol üzerinde bir süre yürüyen, iş makinasının üzerine çıkarak asfaltlama çalışmasına bizzat gözlemleyen Vali Karahan,  turizm sezonunun açıldığına dikkat çekerek, yolun turizm sezonu bitmeden biran önce tamamlanması talimatını verdi.

En güzel yaylalarımızdan biri olan Kulakkaya’nın Erimezle arasındaki yolun asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, yöreyi ziyaret edecek konukların yol işkencesinin sona ereceğini, böylelikle ziyaretçilerin yörenin doğal güzelliklerinin tadına vararak güvenli bir şekilde Kulakkaya’ya gidebileceğini söyledi.

Ardından Vali Karahan, Camili köyünde geçtiğimiz ay çıkan yangında yanarak büyük hasara uğrayan Yalçın Çakmak’a ait koltuk döşeme atölyesinde incelemelerde bulundu.

İşletme sahiplerine geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Karahan, yangınla ilgili bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir