logo

reklam
18 Ağustos 2015

VALİ 2.YILINI ADA’DA DEĞERLENDİRDİ

Vali Hasan Karahan, Giresun’daki 2.görev yılını basın mensuplarıyla teknede kahvaltılı ada gezisi ile değerlendirdi.Geziye ilimizde görev yapan bazı basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram da katıldı. Bayram Vali Karahan’a gezi sonunda Turizme katkılarından dolayı takdir plaketi verdi.

Konuşmasında, Adaya tekne turunun turizm açısından önemine dikkat çeken Vali, “teşvik ederek imkan sağlayarak böyle güzel bir hizmeti halkımızın hizmetine sunduk”dedi.

“Nurettin Canikli’nin Bakan olmasıyla birlikte ilimiz adına kendinin büyük desteğini gördük”diyen Vali Hasan Karahan, şunları söyledi:”Bu 2 yıl zarfında Havaalanımız açıldı. Havaalanı Giresun ve Ordu illerinin yanı sıra ülkemiz içinde bir prestij projesiydi.  Havaalanı Avrupa’da  tek Dünya’da 3. Deniz üstüne kurulan havaalanı. Havaalanının faaliyete geçmesi Giresun’umuza ve Ordu’ya büyük katkılar sağladı. Gelecek haftadan itibaren Havaalanından direkt hac uçuşları başlayacak. Pegasus Havayolları Eylül ayından itibaren İstanbul seferlerine başlayacak. Havalanın da tek sıkıntı bilet fiyatlarının yüksek olması. Oda önümüzdeki zaman diliminde makul koşullara inecektir.

Geride bıraktığımız 2 yıl zarfında hem Sayın Cumhurbaşkanımızı hem de Sayın Başbakanımızı ağırladık, ilimizi tanıttık. Göreve geldiğimizde Bakanımız yoktu. Sayın Giresunspor  PTT1 Lige, Yeşilgiresun Belediyespor Basketbol takımımızda  Türkiye Basketbol Süper Ligine çıktı.  Yine yıllardan beri hasretle beklenilen Eğribel Tünelinin temeli atıldı. Hafta sonu incelemede bulunduğumuz Eğribel tünelinde çalışmalar aralıksız 24 saat devam ediyor.

Kısacası En uzun yaşayanların kenti Giresun huzur ve sükûnu barındıran, emniyet ve asayişiyle yaşanılası güzel bir şehir.  Göreve geldiğimiz günden buyana ilk günden beri basın mensuplarıyla olsun, tüm kamu kuruluşlarıyla olsun kavga etmeden uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Giresun’un önü ve istikbali açık. Son yıllarda çevre illerden pek çok yatırımcı ilimizde ciddi yatırımlar için gelmeye başladı. Bunun dışında  Üniversitemiz günden güne büyüyor. Yaylalarımız güzel. Yaylarımıza yol çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Erimez yolu bitmek üzere. Sisdağı betonlama çalışmaları devam ediyor. Ardından Bektaş yolunun yapımına başlayacağız. Yaklaşık 30 trilyonluk kaynağı yayla ve köy yollarının yapımı için ayırdık.  Bu parayla 300-350kmlik yol yapacağız. Köylerde içmesuyu çalışmalarımız devam ediyor. İlimizin hizmetindeyiz. Güzel günler göreceğiz inşallah. Önümüzdeki günlerde DOKA’dan destekli Zeytinlik mahallesi evlerinin turizme kazandırılmasıyla ilgili bir projemiz başlayacak.  Bunun dışında 5 yıldızlı otel çalışmamız devam ediyor. Çarşamba günü bununla ilgili Özel İdarede ihalemiz var. İlimize 5 yıldızlı oteli kazandırdığımızda Giresun’umuz göreceksiniz bir seviye daha atlayacak.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?