GiresunManşet Üstü

ÜSTGEÇİT TEPKİSİ ARTIYOR

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, kent merkezine konulan üst geçitlere tepki göstererek "bu demir yığınları Giresun'a yakışmıyor" dedi.

Belediye meclisi toplantısında bir açıklama yapan Başkan Aksu, “Burada Giresun Belediyesi’nin hiçbir inisiyatifi yoktur. Bu alan karayollarının alanıdır ve tüm sorun onlara aittir. Biz Giresun Belediyesi olarak, şehrimize daha modern üst geçitler yapılmayıp, sadece metal yığını olan üstgeçitler yapılmasına karşıyız.” dedi.

“YASAL İŞLEM BAŞLATTIK”
Kara yolları tarafından Giresun Belediyesi’ne “Üst geçitlerin ayağı olan bölgelerin imara işlenmesi” için yazı gönderildiğini belirten Aksu, “Bu yazı bize geldi. Biz de, belediyemize başvuru yapın, üstgeçitlerin ayaklarının konulacağı projeyi biz de görelim dedik. Gerekli yazışmaları yaptığımız halde proje tarafımıza iletilmeden üstgeçitleri yaptılar. Karayollarına yeni bir yazı daha yazdık. Olmadığı takdirde, üstgeçitlerin sökülmesi ile ilgili yasal işlem başlatacağımızı söyledik. Bu işleme karşı yasal işlemlerimizi başlatmış bulunuyoruz.” diye konuştu.

“BU ÜSTGEÇİTLERİN AÇIKLAMASI YOK”
Yapılan bu üstgeçitleri savunan kişilerin samimi olmadığını tüm Giresun halkının gördüğünü de dile getiren Aksu sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu üst geçitten memnun olan bir iktidar partisi il başkanı var. Bu yapılan üst geçitlerden çok memnunmuş. Tabi bu bölgelerden yaşlı nasıl geçecek, engelli nasıl geçecek bunu hesaplamıyor. Giresunluyum diyen bir kişinin, üstgeçitlerin şehrimize kattığı çirkinliği görmezden gelmesi mümkün değil. Diğer şehirlerde yapılan üstgeçitler ile şehrimize yapılan üstgeçitleri kıyasladığımızda bile bu şehrin sahipsizliğini bir kez daha görüyoruz.”

“DAHA DÜZENLİ ÜSTGEÇİTLER YAPILMALI”
Aksu daha sonra basın mensuplarına Giresun’da bulunan üstgeçitlerin fotoğraflarını ve diğer şehirlerde yapılan daha düzenli engelli rampaları bulunan, engelli asansörü bulunan ve yürüyen merdivenler bulunan üstgeçit fotoğraflarını göstererek, sahil yolunda üstgeçitin şart olduğunu ancak bir çok şehirde olduğu gibi şehre yakışan, halkın yaşam alanını kolaylaştıracak üstgeçitler yapılması gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir