logo

reklam

UNUTULMAYACAK ULU ÇINARLAR…

Bugün geçen cumartesi günü İstanbul’da yapılan önemli bir güne ait yaptığım ve gazetemizin pazartesi günkü sayısında yer alan “ULU ÇINARLARIN İSTANBUL’DAKİ MUHTEŞEM BULUŞMASI” başlıklı habere yeniden değinmek, köşemde ele almak istiyorum.

Elde olmayan nedenlerden dolayı hatalar oluşmuş, yine benden kaynaklanan unutkanlıklar sonrasında bu önemli güne İstanbul dışından gelen bazı ulu çınarlar unutulmuş.
Hem de bu hatalar yüzünden kimleri unutmuş, satırlarıma almamışım biliyor musunuz? Can ciğer, kuzu sarması olduğum dostlarımı, arkadaşlığımızın okul yıllarına dayanan ulu çınarları nasıl unutmuştum?
İnanır mısınız şu satırları karaladığım sırada çok büyük şaşkınlık yaşamaktayım.Hem haberi yeniden okurken, hem de gelen tenkit telefonları sonrasında şok yaşamadım dersem yalan söylememiş olurum.
O muhteşem günde İstanbul gurubunun davetini kırmayarak İzmir’den Serpil Doğan (Ergür), Bursa’dan gelen Zerrin Öztürk (Yazgan)
Şimdi sormak istiyorum.Beni yazmadım diye eleştirseler haksızlar mı?
Giresun’dan gelen arkadaşlarımı dillendirmişim. Kendimi, Mustafa Karaibrahim’i, Bekir Deniz ve Tahsin Dervişoğlu’nu yazmış dile getirmişim.
Peki bizim gibi 950 kilometrelik yolu katederek gelen, bu güzel ve anlamlı günde arkadaşlarını yalnız bırakmayan,gazetede resmi çıkmasına rağmen can dostum,arkadaşım “UĞUR AKSOY”neden yazmadın diye bana sorsalar haksızlar mı?
Uğur Aksoy arkadaşıma büyük haksızlık etmişim. Şimdi siz olsanız bu durumu nasıl değerlendirirsiniz?
Hele bi arkadaşım var ki,bu önemli günde baş rol sanatçısı durumunda.Düşünüyorum ve böyle bir hatayı nasıl yapmışım.Şaşkınım, hemde çok şaşkınım.Ben böyle bir hatayı nasıl yapmıştım.
Kimden mi söz ediyorum. Günün hazırlanmasında büyük özveri örneği sergileyen,belkide en fazla pay sahibi,okul sıralarından arkadaşım,can dostum Mustafa Gülaçtı’yı ne kadar övsem azdır.
Sevgili Gülaçtı sadece günün nezih geçmesi için mi uğraş verdi?Ya Giresun’dan gelen arkadaşlarını iki gece evinde konuk etmesine,O soğuk pazar gününü arkadaşlarına ayırmasına ne demeli..
Gerçek bir ev sahipliği, gerçek bir arkadaşlık örneği sergilemedi mi,takdir edilmesi gerekmez mi?
Can dostum Gülaçtı’nın benim için yaptığı dostluk örneğini satırlarıma yansıtmayacağım, sadece teşekkür etmekle yetineyim.
O bir arkadaş canlısı olduğunu okul yıllarında bir arkadaşımızın düğünü sonrasında bizleri baba ocağında konuk ederek ispatlamıştı.
Yine Giresun’un Görele ilçesinde gelerek güzel güne bizzat katılan Hamit Durkaya ve Mehmet Sönmez’in isimleri de yazılmayanlar arasında. Hatırlatmakta fayda yok mu?
Ulu çınarların bir daha ki toplantısında buluşmak üzere hoşça kalın…

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...