GiresunManşet Üstü

ÜNİVERSİTE-TSO İŞBİRLİĞİ…

TSO'nun hazırlayacağı envanterde,  Giresun’un 50 yıllık geçmişine ışık tutacak bir projeksiyonla hazırlanacak ve içeriğinde ilin tarihi, ekonomisi, nüfusu, göç olgusu, demografik yapısı, coğrafi yapısı, kültür ve sanat yapısı gibi bilgiler yer alacak.

TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Serdar Demirkan, bu konuda GRÜ Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar’ı ziyaret ederek bilgi verdiler.

Rektör Attar, TSO heyetine hitaben yaptığı konuşmada, Giresun’un kalkınması için ortak çalışmalara gerek duyulduğunu belirterek, çalışmaya destek vereceklerini söyledi. Attar,  “Bu konuda Giresun’un büyük bir eksikliği bulunmaktadır ve böyle bir çalışmanın yapılması elzemdir. Bunun için öncelikle durum tespiti yapılması gereklidir. Ki düşündüğünüz bu çalışma ile bu eksikliğin giderilmesi mümkündür.

Kamu, STK’lar ve Üniversite Giresun için birlikte yürümeli ve siyaset üstü yaklaşımla hareket etmelidir ve  üniversite merkeze konularak Giresun yeniden programlanmalıdır. Zira Giresun Üniversitesi Doğu Karadeniz’in en hızlı büyüyen ve gelişen üniversitesidir” diye konuştu.

Ziyarette ayrıca Giresun’da artan öğrenci mevcudu ile oluşan yurt sorunu ve çözüm yolları öneriler de konuşuldu.  Halilbeyoğlu,  “Sayın Rektörüm, sizi meclis toplantılarımızdan birinde görmekten ve Giresun’la ilgili düşüncelerinizi meclisimizle de paylaşmanızdan mutluluk duyarız” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir