logo

reklam
21 Kasım 2016

Üniversite TKDK işbirliği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun, “Üniversite ve kamu kurumlarının işbirliği içerisinde olması ilin kalkınmasına katkı sağlamak ve bu süreci hızlandırmak açısından oldukça önemli.Bu işbirliği kapsamında karşılıklı anlaşma ile ilimizin problemlerine çözüm bulma noktasında hızlı adımlarla ilerleyeceğimizi ümit ediyoruz” dedi.

 Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Serkan Soylu, Prof. Dr. Mustafa Cin, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalçın Tepe ve Öğretim Görevlisi Kamil Patan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun’u makamında ziyaret ettiler.

 Görüşmelerle ilgili bir açıklama yapan Kurşun, “Kamu-üniversite işbirliği kapsamında neler yapılabileceğine dair görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, TKDK’nın desteklemiş olduğu sektörlerde yapılacak yatırımlar için iş planı ve mali analizlerde kullanılabilecek doğru, güvenilir bilgileri içeren kaynak teşkil edecek ve kurumun tanıtımına en iyi katkı sağlayacak şekilde muhtemel doktora tez konularının belirlenmesi ele alındı. Ayrıca bu tezler kapsamında yerel kalkınmaya yönelik ilde mevcut kaynakların bütüncül bir yaklaşımla değerlendirilerek ekonomiye katkı sağlayacak şekilde incelemelerin yapılması gerekliliğine değinildi” bilgisini verdi.

 “Üniversite ve kamu kurumlarının işbirliği içerisinde olması ilin kalkınmasına katkı sağlamak ve bu süreci hızlandırmak açısından oldukça önemli” diyen Koordinatör Serdar Kurşun, şunları kaydetti:

 “Biz de bir şeyler yapabilmek adına saygıdeğer hocalarımızla bir araya geldik ve konuştuğumuz konuları protokole bağlamak suretiyle sistematik işbirliğinin tesis edilmesi adına görüşmeler yaptık. Bu kapsamda, üniversitemiz tarafından kurumumuzun desteklemiş olduğu sektörlerle ilgili alan incelemelerinin ve SWOT analizlerinin yapılması, ilçe bazlı sektörel çalışma alanlarının belirlenmesi ve bu kapsamda hazırlanacak doktora tezlerinin iş planı ve mali analizlerde kullanılabilecek verileri içeren kaynak teşkil etmesi, diğer taraftan ise Kurumumuzun tez hazırlık aşamasında ayni katkı sağlaması ile ilgili konuları ele aldık. Bu işbirliği kapsamında karşılıklı anlaşma ile ilimizin problemlerine çözüm bulma noktasında hızlı adımlarla ilerleyeceğimizi ümit ediyoruz.”

  

Uzun süredir sürekli düşmek suretiyle değişiklik gösteren fındık fiyatlarının akıbetinin ne olacağı konusunda hükümetin iki dudağı arasından çıkacak olan karar merakla bekleniyor 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?