Aktüel

Uluslararası Duisburg Dragon Yarışması

Almanya`nın Duisburg sehrinde kurulu olan "Avrupa`daki Giresun`lu Akademisyenler Derneği" (AGiAk) faaliyetlerine çok yönlü olarak devam ediyor.

Bu yıl da Almanya`nin Duisburg şehrinde geleneksel olarak gerçekleştirilen "Uluslararasi Dragon Yarışmasına" dernek adına ikinci kez katıldılar. Dünya rekorlar kitabında kayıtlı olan; bu yılda 170 takımın 3500 yarışmacının katkılarıyla ve 17. düzenlenen dünyanın en büyük Dragon yarışmasının yapıldığı bu etkinliğe "Yeşil-Beyaz-Avrupa" sloganı altında katılan AGiAk takımı iyi bir yarışma çıkarmıştır. 21 kişiden oluşan takımlarda en az 6 bayanın olması şartı vardır. Üç gün süren bu yarışmaya politikacılar, işadamları, amatör ve profesyonel dragoncular iştirak etmektedirler. Dernek üyelerinden oluşan yarışmacı takım; bu etkinlikte ayriyeten derneğin ve Giresun`un tanıtılmasına katkı sağlamıştır.

Dernek başkanı Cevdet MARAŞ, panayır havasında gecen bu etkinliğe her yıl katılacaklarını izah etti. Sayın MARAŞ, sıcak aile ortamında geÇen bu faaliyete katkılarını sağlayan dernek üyelerine, ailelere, destekleyen herkese içtenlikle teşekkürlerini sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir