Giresun

POTANIN ÇOTANAKLARINI UĞURLADIK…

YEŞİLGİRESUN'UN TAKIMI YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR, MİTİNG GİBİ BİR TÖRENLE GİRESUN'DAN UĞURLANDI. DSC_1638

Türkiye Basketbol 2. Ligi Play-Off yarı final müsabakalarında karşılaştığı Trabzonspor'a yenilerek şampiyonluğa veda eden Yeşilgiresun Belediyespor Basketbol Takımı oyuncuları ve Teknik Direktör Yücel Platin, Giresun'a da veda etti. Atatürk meydanında yapılan uğurlama törenine katılan Giresunlular, oyuncular ve teknik ekibi tezahürat, alkış, sevgi gösterisi ve meşalelerle uğurladılar.
Düzenlenen veda töreninde ilk olarak, takım kaptanı Melih, Başkan Vekili Bülent Yavuz konuştu.

DSC_1628

Alana kurulan platforma takımla birlikte çıkan Yeşilgiresun Belediyespor Kulübü Başkanı ve Giresun Belediye Başkan Kerim Aksu, taraftarlara hitaben yaptığı konuşmada, kulübün kapanmayacağı müjdesini verdi. Takıma sahip çıkılmamasından yakınan Aksu, " daha yolun başındayız. Şampiyonluğa giden yoldaki köprüyü yeni kurduk. Bu mücadele burada bitmeyecek. Yolumuza devam edeceğiz. Birinci lige çıkma mücadelemiz bitmedi, bitmeyecek. Bu şehrin cefakar insanlarına söz veriyoruz, bu sevda yarım kalmayacak. Giresun her şeyin en iyisine layık. Bir gün bu şehire şampiyonluğu getireceğiz.

Giresun'a ancak gerçek Giresunlular sahip çıkar. Bizim bizden başka dostumuz yok. Biz bunu maçlarda gördük, çok şeye tanık olduk" dedi.Teknik Direktör Platin ise; yaptığı konuşmada, bir dahaki sezon da yeniden takımı çalıştıracağı anlamına gelen sözler söyledi.DSC_1625

Törenin ardından oyuncular Onur Akın'ın Nazım Hikmet'in ünlü şiirinden bestelenen 'Seviyorum Seni' şarkısının ve sloganlar, meşaleler eşliğinde alandan ayrıldılar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir