Giresun

UĞUR KARAİBRAHİMOĞLU’NDAN VALİ’YE ÇAĞRI

Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı görüşleriyle tanınan Mustafa Demirkan’ın, Giresun İl Müftülüğü’nün düzenleyeceği icazet törenine katılmak üzere ilimize davet edilmesine bir tepki de Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği’nden geldi. Başkan N.Uğur Karaibrahim, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi: “Bu kişiyi tüm Türkiye gibi bizler de yeniden ibadete açılan Ayasofya’da düzenlenen bir törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da önünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü zalim ve kafir sözleriyle hedef aldığı konuşmasından tanıyoruz.
Hakkında o konuşması nedeniyle sayısız suç duyurusu yapılmıştır. Böyle bir kişinin Kurtuluş savaşına iki gönüllü alayla katılmış, ülkenin düşman işgalinden kurtarılmasında, cumhuriyetin kurulması ve yaşatılmasında önemli katkıları olan bir ilde resmi törene katılmasını, bir mesaj verme, meydan okuma olarak görüyor ve manidar buluyoruz.

Ayrıca bu kişinin din ve diyaneti temsil edici hiçbir resmi sıfat ve kimliği bulunmamaktadır. Kuran kurslarını tamamlayan hafız kardeşlerimize icazet verecek özellikte, vasıfta ve nitelikte olan başka birisine bu görev verilmelidir. Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği olarak Giresun Valisi’ni göreve çağırıyor ve bu kişinin programdan çıkarılmasını talep ediyoruz.
İlimizin imajının bu tür kişiler tarafından bozulmasına ve kötü tanıtılmasına müsaade edilmemesini bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir