GenelGiresunManşet Üstü

TÜTÜNCÜ’YÜ ERDOĞAN KALDIRDI, DAVUTOĞLU OTURTTU

AKP'de beklenen oldu ve Hasan Ali Tütüncü il başkanı olarak görevlendirildi. Önceki gün Ankara'ya çağrılan Murşit Gürel, Hasan Ali Tütüncü, Ayhan Akten, Hakan Korkmaz ve aralarında  İl Başkanı Hasan Aydın'ın da olduğu heyet, genel merkez yöneticileriyle görüşmeler gerçekleştirdiler. Son kararı ise  Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi ve önerilen adaylardan Tütüncü'yü il başkanı olarak görevlendirdi. 

Öte yandan, Tütüncü'nün atandığı haberini halen bu görevi yürüten Hasan Aydın da kendisine ait facebook saytasından duyurdu. 

TEKERRÜR….

Bilindiği gibi Hasan Ali Tütüncü, 2011 yılında Mehmet Geldi'nin milletvekill adayı olduğu için istifasıyla boşalan il başkanlığı görevine önce vekaleten, ardından da 16 Şubat 2011 tarihinde asaleten atanmış, ancak  o zamanki genel başkan Başbakan Erdoğan'ın istememesi nedeniyle bir hafta sonra, 23 Şubat'ta istifa etmişti. Halen Giresun Belediye Meclisi AKP Gurup Başkan Vekilliği görevini yürüten Tütüncü, şimdi de Hasan Aydın aday olduğu için, aşağı yukarı aynı tarihlerde yeniden, bu sefer de Davutoğlu tarafından bu göreve getiriliyor. 

Bugünden itibaren yönetim listesi hazrılığına başlayacak olan Tütüncü, 14 Şubatt'ta Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağı AKP 5.Olağan Kongresi'nde delegelere il başkanı seçtirtilecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir