GiresunUlusal

TÜTÜNCÜ:”REKTÖR KİM OLURSA OLSUN YANINDAYIZ”…

AKP Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, parti olarak Giresun Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Aygün Attar’la bir sorunu olmadıklarını belirterek, “biz yönetim anlayışına karşıyız” dedi.

 Görevinin 1.yılını değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenleyen Tütüncü, Attar döneminde yatırımların durdurulduğu ya da üniversiteye destek verilmediği yönündeki iddiaları reddetti. Tütüncü, “Yatırımlar devam ediyor, işte morfoloji binası ihaleye çıktı. Üniversitenin bütçesi veriliyor fakat daha iyi kanallarla görüşebileceğimiz bir isim olsa üniversiteye daha fazla hizmetlerde verilebilir, bu başka bir şey. Üniversiteye 4 senede yapılan hiçbir yatırım ne bizim milletvekillerimiz ne de yerel siyasetçilerimiz tarafından engellenmemiştir. Biz üniversitenin düşmanı değiliz, üniversiteyi AK Parti kurdu, büyüterek bu hale getirdi” şeklinde konuştu.

Rektörlük seçimleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Tütüncü, “Bizim istediğimiz bir ismin yönetime gelmesi ya da gelmemesi üniversitenin gelişimini durdurmaz. Biz üniversitedeki ilgimizi hiçbir zaman kesmeyiz” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir