logo

reklam
02 Ocak 2016

TÜTÜNCÜ’DEN AKSU’YA KARLA MÜCADELE ELEŞTİRİSİ

AKP İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, 400’e yakın köy yolunu kapalı olduğunu, çoğuna enerji verilemediği gerçeğini bir kenara koydu ve Giresun merkezde belediyenin yaptığı karla mücadele çalışmasını eleştirdi.
Tütüncü, yaptığı açıklamada, ‘’Yoğun kar yağışı öncesi karla mücadeleye hazır olduğunu kamuoyuna açıklayan Giresun Belediyesi’nin,  yağan kar sonucu resmen sınıfta kaldığını gördük. Perşembe gününden itibaren etkili olan kar yağışı sonrası Giresun Belediyesi, eli kolu bağlı kar yağışını izlemekle yetindi.”dedi.

Giresun’da hayatı durdurduğınu, Giresun Belediyesi ekiplerinin yetersizliği sebebiyle vatandaşlarımız kendi imkânlarıyla kar mücadelesini sürdürmek zorunda kaldığını iddia eden AKP il başkanı,şunları söyledi:” Vatandaşlarımız evinde hapis kaldı. Ulaşımda ve çöp toplamada büyük aksaklıklar yaşandı. Vatandaşımız şehir içinde bir yerden bir yere gitmek için büyük zorluklar yaşadı. Kaldırımlar ve yayaların kullanacakları yollar kar altında kaldı. Çaresiz kalan esnafımız dükkânlarının önünü kendi imkânlarıyla kardan arındırarak, yaya trafiğine açtılar. Özellikle ara sokaklar karlar altında kaldı. Karla mücadelenin ara sokaklarda hemen hemen hiç olmaması nedeniyle vatandaşlarımız evlerine dahi gitmekte zorlandılar. Kısacası vatandaşlarımız kendi başlarının çaresine bakmak zorunda kaldılar. Giresun Belediyesi tarafından, günlerce öncesinden meteorolojinin bütün uyarılarına rağmen hiç bir önlem alınmaması ve dolayısıyla hazırlık yapılmaması sonucunda; Giresun merkezde kar ne yazık ki vatandaşımız için çileye dönüştü.’’

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?