GenelGiresun

TÜTÜNCÜ AKSU’YA İMAR ÜZERİNDEN VURDU

AKP İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ile köprüleri attı. Aksu-Tütüncü arasında uyum ve işbirliği içinde, bugüne kadar sessiz ve sakin biçimde süren iktidar-muhalefet  ilişkisi, Tütüncü’nün yaptığı son açıklamayla bozuldu.  

Tütüncü, açıklamasında, revizyon imar planının, Giresun Çevre Derneği tarafından mahkemeye taşındığını hatırlatarak” Belediye meclis gurubumuzun itirazını dikkate almayan Giresun Belediyesi, maalesef Giresun’u, tarihinde görülmedik bir imar felaketi ile karşı karşıya bırakmıştır” dedi.

AKP İl başkanı, “Şehrin tam ortasında sınırsız kat yüksekliği verilen binadan tutun da, yeşil alanların imara açılmasına kadar birçok yanlışa imza atılmıştır. Giresun’un eşsiz manzarasında adeta bir gerdanlık gibi duran Torburnu,  tam bir şehircilik faciası olarak Belediyenin alnına kara bir leke olarak kazınmıştır. Elindeki yeşil alanların büyük bir çoğunluğunu imara açıp,  Devlet Kurumlarını yeşil alan olarak işlemek tam da belediyenin şehirciliğe bakışını ortaya koymaktadır.”ifadesini kullandı.

AKP İl Başkanı “Tüm itirazlarımıza rağmen vazgeçmeyen, şehrin belki gelecek 50 yılını etkileyecek olan revizyon imar planındaki belediyenin bu yanlış uygulamasından mahkeme kararı ile dönüleceğini ümit ediyor, süreci yakından takip edeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyorum”ifadesini kullandı.

 

                                                                                                                                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir