logo

reklam
11 Aralık 2017

“Türkiye – Rusya Yakınlaşması Anlamak” Konferansı Gerçekleşti

GRÜ Stratejik Araştırmalar Topluluğu tarafından düzenlenen “Türkiye – Rusya Yakınlaşması Anlamak” başlıklı konferans Türk-Rus ilişkileri uzmanı Doç. Dr. Alexander Sotnichenko’nun sunumuyla, Güre Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını Topluluk Başkanı Lokmaz Yılmaz yaptı. Osmanlı’dan günümüze Türk-Rus ilişkilerini irdeleyen Yılmaz’dan sonra Doç. Dr. Alexander Sotnichenko kürsüye çıktı.

Türk-Rus ilişkisinin yüzyıllara yayılan bir geçmişe sahip olduğunu ve birçok açıdan iki toplumun birbirini etkilediğini söyleyen Sotnichenko, bu etkileşimin tüm bölgeye yansıdığını belirtti.

Yüzyıllarca savaşan iki ülke arasındaki ilişkilerin son yüzyılda farklı bir boyutta devam ettiğini belirten Doç. Dr. Alexander Sotnichenko,  birçok sektörde gelişen ve büyüyen sıcak ilişkilerin, ara sıra yaşanan krizlere rağmen siyasi alanda da kendisini hissettirdiğini söyledi.

Rusya – Türkiye ilişkilerinin daha ileri seviyelere taşınacağına inandığını söyleyen Sotnichenko, konferans sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?