Giresun

TÜRKEŞ’İN ARACI FATMA ZEHRA’NIN TEDAVİSİ İÇİN KULLANILACAK

SMA – Tip 1 hastası Fatma Zehra bebek için zaman daralıyor. Zehranın birkaç ay içinde tedavi olması gerekiyor. Amerika’da yapılacak tedavinin toplam ücreti 23 milyon Lira. Bunun için açılan kampanyalar sürerken ilginç bir destek de MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal’dan geldi. Konal, merhum Alparslan Türkeş’in kullandığı aracını kampanyaya destek için bağışladığını açıkladı.Fatma Zehra Eken’in Annesi Canan ve babası Tufan’ın başlattıkları yardım kampanyası çeşitli platformlarda banka hesaplarına katılım sağlanması amacıyla sürüyor. Ayrıca Giresun Atatürk meydanında da bu amaçla bir stant kuruldu.
Kampanyanın son destekçilerinden birisi de MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal oldu. Aileyi ziyaret eden Konal yaptığı açıklamada, “ MHP Kurucu Genel Başkanım , Türk Dünyasının Başbuğu Alparslan Türkeş’in ilk ruhsat sahibi olduğu 1993 model Audi marka aracım, 1 TL si dahi şahsıma geçmemek kaydı ile, Giresunlu SMA hastası bebeğimiz Fatma Zehra’nın kalan %20’lik kampanyasını bitiren kıymetli Bir iş adamımıza varsa ona hediyem olacaktır” dedi..
Aracın değerinin 500 bin dolar olduğunu ifade eden Başkan Konal, “Fatma kızımızın tedavisi İçin gereken ücret ise 380 Bin Dolar. Ben varsa 300 Bin Dolar bağış yapacak birileri , noter masraflarını dahi kendim karşılayıp aracımı o gönül insanına bağışlamaya hazırım.”diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir