Aktüel

TURİZM ÇALIŞTAYI HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun’un öncülüğünde, Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi, Giresun Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan bazı yetkililerin de katılacağı  “ŞEHİR, KÜLTÜR, İNSAN, GİRESUN, ARAMA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI”nın hazırlıkları sürüyor.

Konu ile ilgili yapılan toplantıda Müze Müdürü Hulusi Güleç Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Murat Yılmaz, Giresun Üniversitesi Turizm Bölümü Öğretim görevlisi Bayram Kanca, görüşülecek konuları ve toplantının detaylarını masaya yatırdılar.

Müsteşar Dursun’un öncülüğünde yapılacak olan çalıştayın Giresun’un geleceği için büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Kent Konseyi Başkanı Karaibrahimoğlu, çalıştay çerçevesinde olarak İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Kültür Merkezi yapılması, Giresun Müzesi, Zeytinlik Semti, Kale Tanzimi Projesi, Ada kazıları, Yerel basının dijitalleştirilmesi, kent müzesi ve arşivi, Anıtlar Kurulu ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun Giresun’a kurulması, şehir turizmi konularının üzerinde durulacağını söyledi.

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantı daha sonra son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir