Giresun

TUNA KİREMİTÇİ BELEDİYENİN KONUĞU OLDU

Giresun Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan Türk Edebiyatının önemli yazarlarından Tuna Kiremitçi Şehir Tiyatrosu Vahit Sütlaş Sahnesi’nde Giresunlularla buluştu.

Kiremitçi, kadının hayatımızdaki önemine vurgu yaparken, Türkiye’de siyaset, kadına şiddet gibi konuları ele aldı.

Yoğun ilgi gören söyleşi sonrası Belediye Başkan Vekili Nilüfer Yılmaz, Tuna Kiremitçi’ye çiçek takdim ederken, böyle bir günde bizler ile olmasından mutluluk duyduğunu belirterek, teşekkür etti.

Daha sonra Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, değerli bir yazarı konuk etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Kiremitçi’ye günün anısına fındık başımızın tacı heykeli hediye etti.

Almış olduğu bu anlamlı hediyelerden dolayı teşekkürlerini belirten Yazar Kiremitçi, “8 Mart gibi anlamlı bir günde bizi buraya davet eden Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya ve ekibine teşekkür ediyorum. Giresun gerçekten çok güzel bir şehir. Aynı zamanda bu şehrin insanları da bir başka güzel.” şeklinde duygularını ifade etti.

Vahit Sütlaş Sahnesi’nde düzenlenen programa Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Belediye Başkan Vekilleri Nilüfer Yılmaz, Hayati Tökez, CHP İl Başkanı Necati Tığlı,Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hilmi Erzincan, Belediye Meclis Üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir