Giresun

TUĞBA TEMÜZ DE KURTARILAMADI

GÜLYALI DA MEYDANA GELEN TRAFİK KAZASINDA ANNE VE İKİ KARDEŞİNİ KAYBEDEN 11 YAŞINDAKİ TUĞBA TEMÜZ'ÜN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞİNCE BABASI ORGANLARINI BAĞIŞLADI…

Ordu’da meydana gelen trafik kazasında eşini, iki oğlunu, kardeşini kaybeden Keşaplı Ahmet Temüz, bir hafta sonra yoğun bakımda tedavisi süren kızını da kaybetti. Aynı kazada yaralanan 11 yaşındaki Tuğba Temüz, hastanede beyin ölümü gerçekleşince, organlarını bağışlayarak iki kişiye umut oldu. 
İstanbul’dan Giresun’un Keşap ilçesine dayısının cenazesine 06 Temmuz 2013 günü amcası İlhan Temüz’ün kullandığı, içinde anne ve ağabeylerinin olduğu araç ile giderken, Ordu’nun Gülyalı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan Tuğba Temüz(11) tedavi gördüğü Medical Park Ordu Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen bu sabah beyin ölümü gerçekleşti.
BABA AYAKTA GÜÇLÜKLE DURABİLDİ
Baba Ahmet Temüz, eşini, çocuklarını ve kardeşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, tek umudu araçtan yaralı olarak kurtulan kızıydı. Baba Ahmet Temüz, Kızının beyin ölümünün gerçekleştiği haberi ile yıkılırken, kızının organlarını bağışladı. Kendisine umut olacak olan kızının, organları ile iki kişiye umut oldu.
Medical Park Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyon ile Tuğba Temüz’ün böbreğinin bir tanesi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, diğer ise Anltaya’da tedavi gören hastaya nakledilmek üzere götürüldü. Acılı baba, kızının organları nakil aracona konulurken, göz yaşlarını tutamadı.
Medical Park Ordu Hastanesi Organ ve Doku Bağış Koordinatörü Dr. Mithat Yağlı, Ahmet Temüz’ün acısının büyük olduğunu belirterek, yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Ahmet bey gerçekten büyük bir özveride bulundu. Kazada eşini, kardeşini ve iki çocuğunu kaybetmişti. Tek umudu Tuğba olduğunu düşünüyorum. Onunda bugün beyin ölümü gerçekleşti. Ahmet bey’e Allahtan sabır diliyorum. Çok zor bir durum. Allah kimsenin başına vermesin. Ahmet bey böyle bir durumda böyle bir organ bağışında bulunduğu için hekimler olarak, millet adına teşekkür ediyorum”
Tuğba Temüz bugün Giresun’un Keşap ilçesi Yazlık Köyünde kılınan öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından aynı yerde bulunan aile kabristanlığında toprağa verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir