AktüelGiresun

TRAFİK DEDEKTİFİ OLACAKLAR…

İl Emniyet Müdürlüğü’nden Trafiği Seviyorum Erkenden Öğreniyorum ve Trafik Dedektifleri Projeleri kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi, “2918 sayılı Karayolları Trafik kanununa bağlı yönetmeliğin 178. maddesi gereği “İlköğretim okul öğrencilerinin okul önlerinde ve okul geçitlerinde güvenli şekilde okula giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla, gönüllük esasına göre öğretmen, öğrenci ve velilerden seçilen Okul Geçit Görevlilerinin  yetiştirilmesi ve okul önlerinde görev almaları” belirtilmektedir.

Bu kapsamda; 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde Okul Geçidi Görevlisi olmak isteyen 61 adet gönüllü öğretmen ve öğrenci ve velilerine 18/12/2014 tarihinde Kanuni Ortaokulu toplantı salonunda daha önceden verilen eğitim doğrultusunda, okul geçidi görevli kimlik kartları, yelekleri ve şapkaları dağıtılmıştır.

17/12/2014 günü, 10:00 – 15:00 saatleri arasında Merkez Gazi Paşa ilköğretim okulunda Trafiği Seviyorum Erkenden Öğreniyorum ve Trafik Dedektifleri Projeleri  kapsamında görsel  uygulamalı eğitim pistinde 200 öğrenciye trafikle ilgili bilgilendirme eğitimi verilmiştir.

Ayrıca, 19/12/2014 günü saat 09:30-14:00 saatleri arasında Doğankent İlçemizde bulunan Doğankent İlköğretim Okulunda Trafiği Seviyorum Erkenden Öğreniyorum ve Trafik Dedektifleri Projeleri kapsamında görsel  uygulamalı eğitim pistinde İlçe Emniyet Amir Vekili Abdulsamed Bacanlı’nın da katılımıyla 300 öğrenciye trafikle ilgili bilgilendirme eğitimi verilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir