logo

reklam
01 Ağustos 2015

TOKİ KERİM AKSU’NUN MÜHRÜNÜ SÖKTÜ

Seka arazisine temeli Bakan Nurettin Canikli tarafından atılarak başlanan konut inşaatları önceki gün Giresun Belediyesi tarafından ‘ruhsatsız, kaçak’olduğu gerekçesiyle mühürlendi. Ancak belediyenin bu işlemine rağmen inşaat sürüyor.  Mühürlenen inşaatla ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini öğrenen belediye yetkilileri  ikinci kez inşaat alanına giderek yetkilileri uyardı.

TOKİ’nin taşeron firması tarafından sürdürülen inşaatın yetkililerinin ruhsat almak için başvurmayı kabul ettikleri belirtiliyor. Ama Giresun Belediyesi’nin nasıl bir işlem yapacağı, inşaata izin verip vermeyeceği bilinmiyor.

Öte yandan belediyenin mührünü sökmek ceza yasasına göre suç teşkil ediyor.. TCK 203/1’de ” konulan mührü kaldıran veya konuluş amacına aykırı hareket eden kişinin, altı aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılacağı belirtiliyor.

İKİNCİ MÜHÜR DAVASI

Seka’yı MİLDA tarafından alındığında da kamu kurum ve kuruluşlarına borçları nedeniyle İcra Mahkemesi kararıyla mühürlenmiş ama buna rağmen içindeki makine ve diğer aksamlar sökülerek 11 milyon liraya hurdacıya satılarak kazanç elde edilmişti. Geri alınma sürecinde de MİLDA’nın bu haksız kazancı görmezden gelinmişti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?