logo

reklam

TOKİ GİRESUN’A 1.000 KİŞİLİK YURT YAPACAK…

AKP İl Başkanı Hasan Aydın, yeni bir öğrenci yurdu yapılması için yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Buna göre TOKİ Giresun’a 1000 kişilik öğrenci yurdu yapıyor.

Aydın, yaptığı açıklamada, “Son yıllarda ilimize gelen öğrenci sayısında yaşanan artışa orantılı olarak yurtlarımızı sayısını da artırmayı hedefindeyiz” dedi.  Keşap’a 75+75 kişilik yükseköğretim yurdu yaparak hizmete açtıklarını ifade eden Aydın, şunları söyledi:” Giresun merkezde yine özel bir firmadan öğrencilerimizin hizmetinde kullanılmak üzere yurt binası kiraladık. Bu binanın en kısa zamanda hazır hale getirilmesi için çalışmalar hızla sürüyor”.

TOKİ kanalı ile yapılacak olan 1.000 kişilik binasının,  40 milyon liraya mal olacağını ve projenin ihalesini 10 Şubat’ta gerçekleştirileceğini söyledi.  

AKP İl Başkanı Hasan Aydın,”Gaziler mahallesinde 63 bin 745 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan yurt binasının tamamlanmasıyla, ilimizdeki yükseköğretim öğrencilerinin barınma sorunlarının çözümüne önemli neşter vurulmuş olunacaktır”dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?