Aktüel

TMSF İLE OKUL PROTOKOLÜ İMZALANDI

YENİYOL'A VE ALUCRA'YA İMAM HATİP OKULU YAPILACAK

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Giresun Merkez ve Alucra ilçelerine yapılacak olan okullara ilişkin protokoller Vali Enver Ünlü ve TMSF Başkanı Muhiddin Gülal tarafından imzalandı.
Okullar Alucra Hacı Osman Erillira Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Merkez ilçedeki Yeniyol İmam Hatip Lisesi yerine yapılacak. Protokole göre okul binaları 24 derslikli, laboratuvar, uygulama mescidi, çok amaçlı salon, beden eğitimi salonu, idari birim ve diğer alanları kapsayaca ve , bodrum+zemin+3 kat şeklinde planlanacak.
Okulların, Karadeniz bölgesine ait yöresel mimariye uygun olarak inşa edileceğini belirten Vali Ünlü, “TMSF Başkanımız, her fırsatta memleketine ziyaret düzenleyen, doğduğu toprakları hiç unutmayan bir hemşehirimizdir. İlimiz adına bu önemli protokolü imzalamaktan dolayı bende ayrı bir onur ve heyecan duyuyorum. İnşallah tez zamanda temellerini atarız. Kısa bir zamanda da eğitim ve öğretim hayatına alırız” dedi.
TMSF Başkanı Gülal ise, memleketine olan borcunu ödeme imkanını yakaladığı için son derece mutlu olduğunu belirterek; “Cumhurbaşkanımız da Alucra’daki İmam Hatip Lisesi’ni ihya etmekle alakalı şu ifadeyi kullanarak beni çok onurlandırdı. ‘Orası senin okulunmuş, orası sana yakışır.’ Bunu son derece kıymetli bulduk. ‘Emriniz olur Cumhurbaşkanım’ dedik. Çalışmaya başladık ve bu iki okulu hem ilçemize hem de ilimize kazandırarak bir nebze de olsa memleketimize olan borcumuzu ödeme imkanı olacağı için bu bugün imzalayacağımız bu protokol benim adıma son derece anlamlı” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir