GiresunUlusal

TKDK 19 PROJEYE DAHA DESTEK VERİYOR

Giresun’da 12. Başvuru Çağrı Dönemi’nde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’na müracaat eden 19 Projenin Hibe Desteğinin komisyon tarafından onaylandığı açıklandı. 

TKDK Giresun İl Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada; 12. Başvuru Çağrı Dönemi’nde hibe desteği almak için proje başvurusunda bulunan ve Proje Değerlendirme ve Seçim Komisyonu tarafından projeleri onaylanarak sözleşme imzalamaya hak kazanan 19 proje sahibiyle sözleşme imzalandığı duyuruldu.

Kurum tarafından yapılan açıklama şöyle;

Kırsal Turizm (otel ve restoran projesi), Et Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım,  Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi (fındık kırma tesisi), Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi kapsamında ise tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği ve arıcılık 12. Başvuru Çağrı Dönemi için Giresun’da IPARD Programı kapsamında desteklenecek yatırım alanları oldu.

Toplam yatırım tutarı 8 milyon 157 bin lira olan bu projelerin onaylanması halinde 3 milyon 95 bin liralık hibe desteği daha Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından Giresunlu yatırımcılara sağlanacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir